Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyjazdem do UK i podjęcia pracy jako kierowca ciężarówki. Miałbym następujące pytania:

- czy polskie prawko i certyfikaty są uznawane w UK ?
- jakie jeszcze dokumanty są potrzebne do podjęcia ww pracy
- czy Polacy wciąż mogą swobodnie przyjechać na wyspę i podjąć pracę ? (wyrobienie NIN itd bez problemu ?)
#uk #emigracja #emigrujzwykopem #pracazagranica
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bacteria: Na lotnisku (juz w uk tam gdzie dowody sprawdzają) wyłapują pojedyncze osoby i wypytują po co przylatują, na ile itp jak się powie że nie mówisz po angielsku, albo ze na urlop to cię puszczą, a jak powiesz że praca, dom albo coś jeszcze to biorą cię na długą rozmowę.
  • Odpowiedz
@bacteria: No ja miałam (nie)szczęście zostać złapana już 3 razy za pierwszym razem powiedziałam że przylatuję na 4 lata, wzięli mnie na bok i rozmowa ciągnęła się ponad godzinę do kogo, po co, skąd itp itd Też tego nie rozumiem ale za drugim i trzecim powiedziałam tylko że na wakacje.
  • Odpowiedz
@banan00: - tak polskie prawo i przewoz osob jak najbardziej ale na pewno bedziesz musial zmienic je na angielskie zeby zaczac prace (koszt okolo 50 funtow z tego co pamietam)
- paszport, insurance number (numer podatnika) konto w banku
- tak bez zadnego problemu, na spotkanie o nin niech umowi Ci znajomy przed przyjazdem tak samo na otwarcie konta bankowego
  • Odpowiedz
@piwniczak: Polski dowód wiec wszystko jasne? Dlaczego jasne? Powód może być np. zwiedzanie lub odwiedziny a nie praca. Poza tym nie ma zakazu pracy dla ludzi z UE wiec nie wiem o co drama.
  • Odpowiedz
@SilentMouse: To nie to, moja rozowa w dowodzie (sprzed 10 lat) wyglada kompletnie inaczej niz teraz, dk tego stopnia ze naprawde ciezko byloby ja teraz na tym zdjeciu rozpoznac, a rowniez nigdy nie miala problemow.
Masz po prostu albo wyjatkowego pecha, albo z jakiegos wzgledu jestes na celowniku MI6 z podejrzeniem o wspolprace z ISIS.
  • Odpowiedz