Wpis z mikrobloga

#rodzice #dzieci #heheszki #przedszkole

"To matki matkom zgotowały ten los.

Kiedy na drzwiach przedszkola zawisł kawałek bristolu z wypisaną nań informacją, że do 16.03 dzieci mogą składać kartki wielkanocne na KONKURS, któren to rozstrzygnięty będzie w poniedziałkowy poranek, przyjęłam to ze spokojem. Jestem wszak matką- weteranką, przeżyłam przygotowania moich latorośli do niezliczonych odmian współzawodnictwa w świecie krasnali. Najbardziej hardkorowy był konkurs piosenki dziecięcej, gdy nagle okazało się, że tylko Małgośka śpiewała puszka-okruszka, reszta rodziców uznała bowiem, że „miłość miłość w Zakopanem, polewamy się szampanem, nanana” jest równie niewinna, jak dziewica Orleańska i opowiada o wyjeździe na ferie z rodziną, a „ja uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie” to współczesna historia miłości Dziadka do Orzechów i baletnicy. Także ten. Kartka świąteczna.
W sobotę wyjęłam z tajnej skrytki, jaką posiada każdy rodzic dzieci w wieku 5 wzwyż ( w której to skrytce jest zazwyczaj wszystko, tylko, klasycznie, nie to, co o 22 dziecko przekazuje, że potrzebne jest na jutro) wszelkiej maści arkusze pianek, filców, tekturek, piórek, rurek i innych przydasiów, posadziłam młodzież przy stole i zakrzyknęłam- róbta co chceta, byle zawierało jajko, kurczaka bądź inny element skojarzeniowy.
Radosna TFUrczość pięciolatki wyewoluowała w baranka, któremu z d--y wystają żonkile w fazie kwitnięcia. Podpisałyśmy dzieło inicjałem i zaniosłyśmy do przedszkola, gdzie powitały nas między innymi:
- naturalnej wielkości baranek zrobiony metodą quilingu, podpisany: Jaś, 4 lata, grupa Gwiazdek,
- ręcznie pleciony kosz wiklinowy 2 d z pełnym wyposażeniem wyszytym włóczką Zuzia, 5 lat, Słoneczka,
- wydzierganą szydełkiem białą serwetkę z zadziornie różowym napisem „Alleluja”- Kasia, Planetki, lat 3.
No kurfa.

Ja, oczywiście, nie odmawiam dzieciom talentu. Może rodzice powyższych progenitur zamiast gryzaków oswajali dziecięcia swe ze sztuką, rękodzielnictwem, eko-modą. Może zamiast wierszy Tuwima czytano takim brzdącom do poduszki dzieła klasyków greckich w oryginale. PRZYPUSZCZAM, ŻE WĄTPIĘ. Tym bardziej, że w szatni kiblujemy koło wspomnianej Zuzi, stąd wiem, że blondwłosy ten aniołek ma problem z założeniem kapci na prawidłową stopę i mimo że ma tylko dwie opcje, jest w stanie pomylić się pięć razy.

Matki. Pozwólcie dzieciom tworzyć baranki z żonkilami w dupie, kurczaczki w osranych skorupkach, zające z jednym oczkiem bardziej. Nie bądźcie jak mama Jasia, Zuzi, Kasi. Nie twórzcie klik Matek Współzawodniczących, Matek Cierpiętniczych, Matek Odpięciulatniewypiłamciepłejkawy. Matki, dajcie Matkom żyć!"

Źródło: https://www.facebook.com/blogojciec/
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zenon_Zabawny: U mnie w pracbaza też taki konkurs. Madki wyczuły okazje i kilka z nich wpadło na genialny pomysł, żeby kupić te gotowe kolorowanki dla dorosłych z serii świątecznej i dać do pokolorowania dzieciom. Kilka narysowało coś samemu, kilka "odkalkowało" jakieś lekko przerobione kaczory Donaldy, ale najbardziej r------ł mnie rysunek jakiejś madki ewidentnie po ASP, wiecie, wszystko jak ze zdjęcia. Nawet odbicie światła w oku króliczka jak w reklamie. I...
  • Odpowiedz
@Czarna_Eminencja @shitty_support @Zenon_Zabawny:

W-------a mnie te nadopiekuncze mamy. Mam dwóch synów. Jeden lat 2 i drugi lat 5. Ten drugi chodzi do przedszkola i jest normalnym dzieckiem. Nie za mądrym i nie za głupim, ot Kacperek. W ten piątek odbieram gowniaka z przedszkola, więc jestem punktualnie 15:45 pod drzwiami. O 16 dzieciaki kończą zajęcia, więc czekam. Ze mną czeka stado rodziców. Raczej mamusiek, które swoje s----------e życiowe próbują naprawić dzieckiem. Wiecie, takie dziunie z dyskotek narobily Brajankow i Dżesik, ich jedyna przygoda to murzynski beniz w mordzie oraz opalanie się z Sebkiem w Krynicy Morskiej. No nic. Stoję i zagaduje do mnie jedna Karyna.

- Brajan, umie już czytać i liczyć
  • Odpowiedz
@Zenon_Zabawny: Jak najbardziej życiowy wpis.
U mnie dziś dzieci kolorują pisankę (klasa 1), nagle jeden chłopiec wstaje i śpiewa "Polewamy się szampanem nanana. Rycerzem jestem ja, a ty królową nocy" po czym usiadł i już tylko kolorował.
Składałam również dzieciom życzenia wielkanocne. W odpowiedzi dostałam życzenia takie jak:
- uzyskanie nagrody najlepszego nauczyciela w Polsce (ʘʘ)
- posiadanie wiecznego zdrowia, żebym miała siłę przychodzić do pracy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Ataza: chodzę teraz na praktyki i to jest takie miłe jak dostajesz kwiatka na dzień kobiet tylko od dzieci, bo wszyscy inni zapomnieli.
albo jak przychodzi Hania i opowiada o swoim chomiku przez całą przerwę xD
  • Odpowiedz
@Zenon_Zabawny: znajoma ze starych lat rozkręciła kilka przedszkoli i ostatnio opowiadała mi jak sobie poradziła z problemem niezaspokojonych ambicji rodziców. teraz jak robi konkurs to pisze że będą przyjmowane oddzielnie prace rodziców i dzieci XD
  • Odpowiedz