Wpis z mikrobloga

@Luczexx opiszesz więcej o procedurze, czasie oczekiwania, kontrolowaniu? Widziałem ich ofertę ktedytu tylko podchodzą rygorystycznie do oferowanych produktów, wszystko wyliczone procentowo a asortyment różny i ciężko określić czy nie przekroczysz 20% normy. Jesteś w trakcie spłaty czy zostało to rozliczone, korzystałeś z odroczenia?
Lubuskie here. Musisz spełniać warunki, głównie <30 lat i być bezrobotnym. Czas oczekiwania 2 tyg. 2 kontrole, jedna po wydaniu kasy, druga po roku czy nadal wszystko jest. Ogólnie musisz kasę wydać na rzeczy niezbędne do rozpoczęcia DG, z pewnymi wyłączeniami np. ZUS, najem, raty itp - jest to w regulaminie. Ja jestem przed podpisaniem umowy, ale w rodzinie brali z roczna karencja i nie było żadnych problemów. Ponadto mozesz w trakcie
@Luczexx no my walczymy z dystrybucją spożywki ale są spore ograniczenia jeżeli chodzi o zakup towaru. Pożyczka ma w regulaminie, że wyklucza DG "związanej z produkcją, przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu
podstawowych produktów rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu
ustanawiającego Wspólnotę Europejską;". Zagłębiając się w załącznik to praktycznie żadnych produktów kupić nie można...
@Luczexx pierwsze zatowarowanie jest po stronie nabywcy, koszt to ok 10 000 EUR. Zapas starczy na 2 tygodnie, potem kupiecki. Blokujące jest to że z pożyczki kupiłbym sam sprzęt a za środki własne towar. Ale oni tego też nie przepuszczą bo w dalszym ciągu dofinansowanie przyczyniło się do umożliwienia sprzedaży produktów rolnych. () zero w tym logiki, człowiek ma pomysł, możliwości, spory wkład własny a UP i 20
@mmaciek3905: ciężko, ale nie poddawaj się, zawsze jest jakieś wyjście, może spółka w której jeden ze wspólników wynajmuje sprzet spółce itp. Nie znasz jakiejś mądrej księgowej? Albo leasing sprzętu. Szkoda ze nie możesz przetworzyć towaru aby przestał być produktem rolnym :(
@Luczexx wiesz jak jest, leasingi i wynajem też swoje zżera a w razie gdy się noga poślizgnie to nie masz nic. Wszystko co wtedy posiadasz to minus w dokumentach. A tak w razie czego schodzisz z towaru, sprzętu i możesz wyjść łatwiej na prostą.
@mmaciek3905: wiem, wiem, spokój to podstawa, ale w biznesie trzeba czasem niestety główkować i niekiedy warto #!$%@?ć się w kredyty/leasingi aby zwiększyć obrót/rentowność i nie paść na pysk. To najtrudniejsze decyzje, kiedy wychodzisz delikatnie na plus, a pracujesz po kilkanaście godzin dziennie. To musi być biznes a nie samozatrudnienie. To tyle teorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Luczexx: mam pytanie odnośnie tej pożyczki w programie wsparcie w starcie. Tez aktualnie chce się o nią ubiegać, mam poręczycieli, jestem bezrobotny. Tylko problem mam z biznes planem. Sam pisałeś biznes plan - ile mniej więcej ci on zajmował?
@Luczexx: w mazowieckim może inaczej jest, ale mam stronę by napisać skrócony biznes plan, druga stronę na szacowane koszty/przychody. Zaraz wyślę ci stronkę to zobaczysz, czy coś podobnego wypełniałeś