Wpis z mikrobloga

#gural #patostreamy #boxdel #wardega

Witam. Teraz już mogę oficjalnie powiedzieć bez szkody dla śledztwa, że kilka dni temu skontaktował się ze mną Ośrodek Monitorowania Zachować Rasistowskich i Ksenofobicznych w celu wyjaśnienia kwestii dotyczących Gurala. Podesłałem im między innymi shoty, w których Gural proponował 2000zł dziewczynce za "puszczenie się", shoty, które dostałem od Was.
Z tego co mi wiadomo jest już prowadzone postępowanie w sprawie pana Grzegorza, jest masa artykułów w mediach mainstreamowych, więc wygląda na to, że youtube lekko się oczyścił.

Mój materiał na yt został zablokowany przez portal, na szczęście film o Guralu na playerze FB bardzo mocno rozprzestrzenił się wśród osób dorosłych, które były zszokowane tym co zobaczyły i pomogły w poinformowaniu odpowednich służb.

Należy jednak pamiętać, że to nie zasługa youtuba. Co prawda dziś zablokowano kanał Gurala, ale wynika to tylko i wyłącznie z nagonki mediów, a nie decyzji wew. youtuba. Dziś o 18 mam spotkanie z supportem i chciałbym wyjaśnić jakim cudem mój reporterski materiał na temat Gurala został zablokowany 18+, mimo, iż wszystkie fragmenty pochodziły z jego kanału, który nie był 18+. Jestem bardzo ciekawy ich argumentacji.

Macie jakieś kwestii, o które warto zapytać support youtuba?

PS. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował mnie, że przed nimi nikt nie złożył zawiadomienia na prokuraturze w sprawie Gurala - mimo że spinacie się o niego od paru miesięcy nikt z Was nie ruszył tyłka po za stukaniem w klawiaturę.
  • 44
PS. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował mnie, że przed nimi nikt nie złożył zawiadomienia na prokuraturze w sprawie Gurala - mimo że spinacie się o niego od paru miesięcy nikt z Was nie ruszył tyłka po za stukaniem w klawiaturę.


@sawardega: A postępowanie w Szczecinie? A co do zgłoszeń, to oni mogli być rzeczywiście pierwsi ale w prokuraturze, w której dokonywali zgłoszenia.
@sawardega: Sylwester, proszę porusz temat patostreamerów. Jak to jest, że działają już tak długi okres czasu na YouTube i nie jest to w żaden sposób blokowane? Przecież do tych treści każde dziecko ma dostęp, a YouTube nawet nie raczy narzucić ograniczenia +18 na daną transmisję, a gdy to już zrobią, to wystarczy prosty reset transmisji i wszystko wraca do normy. Tak wielce starają się być "family-friendly", a nie potrafią ogarnąć raz
@mariobit: usun konto. Youtube to nie jest platforma tylko dla dzieci, ale tez dla osob doroslych. Niedlugo dojdzie do sytuacji, ze zostana na yt "smieszne filmiki" ,slodkie kotki i 13 latkowie grajacy w fortnaita, bo boja sie przeklnac. Skoro to jest zgodne z prawem to co juz chcesz cenzurowac. Lepiej pomyslec o dodatkowych zabezpieczeniach.
Youtube to nie jest platforma tylko dla dzieci, ale tez dla osob doroslych


@Loyalis: wiec taki magical, bystrzak powinni mieć nałożone ograniczenie 18+