Wpis z mikrobloga

Pomyślałem że powiem wam osobiście:
Odchodzę z Solgazu. Konto firmowe na Wykopie prowadziłem od samego początku. Poniżej krótkie FAQ, które wyjaśni to i tamto.

Po co nam to mówisz i kogo to obchodzi?
Spora część z Was kojarzy Solgaz z działań na Wykopie, niektórych nawet poznałem osobiście. Tysiące komentarzy, dziesiątki tysięcy plusów. Jestem tu łącznie 4 lata, więc spory kawałek czasu.

Kim ty w ogóle jesteś?
Odpowiadałem za marketing Solgazu, zrobiłem sobie zdjęcie z Kuźniarem i niechcący zostałem memem na Wykopie. Później gotowałem kaszkę i dalej prowadziłem firmę do przodu ( ͡º ͜ʖ͡º)

To ty żyjesz?
Oczywiście. Jarek dostał program wideo w jednym z portali, a ja jestem Dyrektorem ds. Marketingu i Handlu w Solgazie. Ale nie przez to, że jestem synem prezesa czy coś. Wcześniej pracowałem m. in. w Grupie Onet, paru stacjach radiowych i prasie lokalnej. Studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale częściej można było usłyszeć mnie w roli wykładowcy lub prelegenta, chociażby na Uniwersytecie Warszawskim, Łódzkim, Collegium DaVinci w Poznaniu, czy kard. Wyszyńskiego w Warszawie. No i na konferencjach, np. Polskiej wersji TEDx, Kongresie E-handlu, czy I Love Marketing & Social Media (gdzie regularnie na każdej edycji słucha mnie 800 osób na sali i jeszcze więcej w transmisji live).

Co robiłeś w Solgazie?
Przed moim przyjściem firma istniała już 12 lat, a mimo to zastałem mały budynek po starej piekarni oraz dział sprzedaży i obsługi klienta składający się z… jednej osoby. W 2014 roku przyszedłem do Solgazu z misją promowania firmy i rozwijania jej. Założyłem facebooka, rozpocząłem współpracę z blogerami, dziennikarzami i mediami, planowałem reklamy w prasie, internecie a później telewizji. Po drodze pokazaliśmy się na targach w Berlinie, Amsterdamie, Moskwie, Dublinie, a nawet w Sosnowcu i Kielcach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba się udało, skoro mamy nową ogromną fabrykę, eksportujemy do 30 krajów, stać nas na reklamę w TV i tworzenie nowych produktów, a o wszystkim mówią największe media w Polsce i nie tylko. No i zawitaliśmy do prawie 300 sklepów, które na początku sam wyposażałem w sprzęt jeżdżąc od miasta do miasta. Teraz już mamy większy zespół który to robi. Więcej o tym w ostatnim punkcie.

Dlaczego odchodzisz?
Pokazałem na przykładzie Solgazu, że wiem jak rozwinąć firmę z kilku płyt tygodniowo do kilkudziesięciu milionów złotych przychodu rocznie. Chętnie sprawdzę się w innym miejscu.

Co teraz będziesz robił?
Ogłoszę w odpowiednim czasie. Jeszcze chwilę zostanę na wypowiedzeniu.

To Solgaz w ogóle istnieje?
TAK! I ma się doskonale. Nasz sprzęt można kupić w niemal 300 sklepach popularnych sieci: Media Markt, Saturn, Neonet, MyCenter czy Media Expert. Ostatnio reklamujemy się w telewizji, radiu i banerach w miastach wojewódzkich, co niektórzy z was ostatnio zauważyli. Minął już rok od naszej głośnej premiery z Robertem Makłowiczem, a kolejne produkty w drodze.

Swoją drogą 2017 był kolejnym z rzędu rekordowym rokiem w całej historii firmy. Zarobiliśmy 30 milionów złotych, a Puls Biznesu uznał nas za 25. najszybciej rozwijającą się firmę w Polsce. 2018 zapowiada się jeszcze lepiej :)

_
#socialmedia #marketing #ciekawostkizsolgazu #chwalesie #praca
jakub-biel - Pomyślałem że powiem wam osobiście:
Odchodzę z Solgazu. Konto firmowe n...

źródło: comment_sm2N0NGDk26sZcz4QkHPLPChOdVn8IzH.jpg

Pobierz
  • 334
@jakub-biel spodziewałem się wielkiej gównoburzy i hejtu w komentarzach bo coś tam przeskrobałeś czy okłamałeś ale wtedy nie byłem w temacie z aferami a twoje posty kojarzę ze swoich początków na wykopie. Niemniej jednak jestem pod wrażeniem osiągniętych sukcesów i życzę powodzenia.