Wpis z mikrobloga

A gdyby tak kastrować księży zaraz po święceniach? Przecież posługa kapłańska to oddanie się Bogu i służba ludziom, wymaga też u katolików celibatu. Taki zabieg znacznie obniża pociąg seksualny (jądra produkują testosteron odpowiedzialny m.in za popęd seksualny), ograniczyłoby to ojcostwo wśród księży (co o zgrozo jest dość powszechne), a także zjawiska pedofilskie w Kościele, przecież do wzwodu potrzebne jest podniecenie (hormony). Brak hormonów=brak podniecenia=brak pociągu seksualnego= brak zachowań niestosownych dla księdza. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kosciol #pedofilia #zdrowie #zarzutka
  • 113
  • Odpowiedz
myśle że nie jestem na tyle #!$%@?, aby wpaść na ‚genialny’ pomysł gdzie odbiera się ludziom ich część siebie.


@papabless: obecnie w debacie publicznej jest pomysł robienia czegoś właśnie takiego. Nie dziwi mnie, że grupa kopana po mordzie próbuje znaleźć jakąś formę zemsty.
  • Odpowiedz
@sjasmin:

gdyż te same hormony regulujące popęd, mogą mieć wpływ na wiele innych rzeczy

Nie, nie mają - wszystkie funkcje testosteronu związane są z popędem, wykształceniem drugorzędowych cech płciowych (mężczyźni w wieku kiedy mają święcenia, już te wszystkie cechy mają wykształcone), spermatogenezę, rozwój raka prostaty.


Co za brednie, oczywiscie ze testosteron ma wplyw na wiele innych cech, poza oczywistym wplywem hipertroficznym na miesnie i wzmacnianiu kosci jest tez bardzo silnym bodzcem
  • Odpowiedz
@neilran W kontekście kapłanów powołujesz się na hormony, które mogą zmieniać zachowanie, jednocześnie ignorując fakt, iż kobieta w ciąży to dopiero karuzela hormonalna i uważasz, że powinna być przymuszona do rodzenia dziecka z gwałtu. Gdzie tu spójność poglądów?
  • Odpowiedz
@neilran Twoim głównym argumentem była zmiana zachowania poprzez hormony. Nie chcesz kapłanom zmieniać tego zachowania poprzez zestawienie jąder. Chcesz jednak by zmiany, przed którymi bronisz kapłanów dotknęły kobiety. Chyba nie zrozumiałeś pytania, więc powtórzę: gdzie tu spójność poglądów? Pytanie dodatkowe: dlaczego kapłanów stawiasz wyżej niż kobiety?
  • Odpowiedz
@kiszczak: kastracja lub jej zaniechanie nie pozbawi nikogo życia, aczkolwiek to nie jest argument za a nią.
A aborcja tak. I uważam to za wielkie zło, gdy człowiek chce szafować cudzym życiem.

I to nie jest sytuacja łatwa, bo ja nie wybieram pomiędzy szczęściem a nieszczęściem, tylko za uniemożliwieniem, lub daniem możliwości do dokonania aborcji, osobie już okrutnie skrzywdzonej.
  • Odpowiedz
@neilran Uzupełniając swoją wypowiedź- kastracja księży to też obrona życia. Obrona życia osób molestoeanych przez księży. Chyba nie zaprzeczysz faktowi, iż skandale obyczajowe z udziałem księży to fakt?
  • Odpowiedz