Wpis z mikrobloga

Mirki ostatnio w gorace trafil wpis o chlopaku z tagu #finanse ktory pytal czy warto sie chwalic podwyzka do 2500 i posypalo sie mase komentarzow ze to bieda straszna. Kurcze, nawet nie wiecie jak mocno chcialbym tyle dostawac za prace na etacie. Mam inne wplywy finansowe, mam pasywny przychod z faktu ze pomagam rozowej prowadzic sklep z strojami kapielowymi, mam koparke krypto, na zeszloroczna hosse btc tez sie zalapalem, co jakis czas sprzedaje tez jakis szajs w internetach wiec nie jest tragicznie. No ale jezeli chodzi o prace na etacie to 2100 na reke to bariera nie do przebicia chyba, ze zaczne pracowac po 13 godzin dziennie i zaniedbywac inne obowiazki. Edukacje zakonczylem na ogolniaku, zaraz po maturze poszedlem do pracy na wozek widlowy i tak juz zostalo, probowalem jeszcze swoich sil jako kucharz ale jak uslyszalem pracownikow co gadaja miedzy soba ze szef zalega z wyplatami to zwialem z tamtad, no i teraz od dwoch tygodni proboje sie jako kierowca busa i woze leki po aptekach, no i tez nie jest dobrze. Czy jestescie w stanie cos doradzic aby przebic ten upragniony sufit zarobkow? Jakas edukacja, kursy a moze konkretna branza w ktora celowac? Wyjazd za granice nie wchodzi w rachube, bo mamy tutaj sklep no i jestem rowniez czlowiekiem swiadomym swoich ograniczen wiec progranista 15k nie zostane. Czy jest jakas szansa czy tylko wlasna dzialalnosc to jakies rozwiazanie? Taguje #praca #pracbaza #finanse #pieniadze no i miejsce dramatu to #bialystok
  • 27
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: w takim razie o co Cie powstrzymuje przed nauka programowania ? komputer i internet masz - droga wolna :) masa firm szuka ludzi chcacych sie tego nauczyc i stawke 2 - 2.5 netto na uop daja na dzien dobry totalnie zielonym. Chyba najlatwiejszy zawod do wejscia jesli tylko ma sie checi i samozaparcie
  • Odpowiedz
@benzdriver mam 28lvl przez 7l odkladania 10 k miesiecznie wyjdzie 840k, dla uproszczenia przyjmuje ze bedziemy zyc z wyplaty rozowej. Za takie oszczednosci moglibysmy zorganizowac sobie jakis przychod pasywny, dwa mieszkania na wynajem, kilka lodziarni lub kolejny sklep udaloby sie rozkrecic. Wiec jezeli nie byloby to wciskanie garkow emerytom to bez zastanowiania sie.
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik pisales o siedmiu latach. Bylbys wrakiem. Nie warto. Jest masa mozliwosci. Mamy to szczescie, ze zyjemy w swietnych czasach. Bez wojen, plag, glodu, obfitosci dobr wszelakich.
To co napisales to jakis desperacki wariant nie majacy uzasadnienia w obecnych realiach.
Ale to tylko moje zdanie:)
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: na poczatek zatrudnilbym sie gdzies w roli testera. na pracuj pl wisi m.in. oferta pewnej sporej firmy, gdzie wymagania sa w sumie zadne, bo:

WYMAGANIA:

posiadasz umiejętność analitycznego myślenia
jesteś osobą pomysłową
  • Odpowiedz
mam 28lvl przez 7l odkladania 10 k miesiecznie wyjdzie 840k


@fruwajacy_dronik: zamiast zastanowić się jak zarabiać więcej pozastanawiajmy się na co bym wydał hajs którego nie mam :D
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: a jak jesteś leniwy to możesz nauczyć się Bootsprapa i możesz robić gówno templatki dla agencji SEO, biorą po jakieś 15-30zł za sztukę, a filozofia żadna i spokojnie z 3-4 dziennie jesteś w stanie zrobić zwłaszcza że większość polega na tym ze robisz jedna uniwersalna i kolejne tylko przerabiasz przenosząc menu, wygląd wpisów zmieniasz i tyle, ja w ten sposób miesięcznie dorabiam jakieś 2-3k pracując na etacie jako kierowca
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: w necie masz kursy. Inna opcja jest jeszcze zarządzanie reklamą w guglu - robisz skolenie z google adwords za friko : https://support.google.com/partners/answer/6123881?hl=pl&ref_topic=6123873&visit_id=1-636575655112066956-1232249125&rd=1 dostajesz certyfikat i walisz do agencji SEO, na początek możesz liczyć bez doświadczenia na ok. 1800-2300 netto, następnie wraz z doświadczeniem wynagrodzenie rośnie, jak dodatkowo zrobisz jakieś wartościowe szkolenie z facebook Ads to też kasa idzie in to góra. Spora jest możliwość zarobienia kasy, jak różowy ma
  • Odpowiedz
@Reniferus: Weź pod uwagę, że poza przegrywami i dziećmi ta grupa ludzi ma cały czas dostęp do internetu podczas pracy i zwykle się nie przemęcza. Po prostu mamy czas na siedzenie tutaj i marnowanie życia.
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: ah jakie to proste xD odłożyłbyś ponad 800k i na pewno już byś miał lodziarnie, które bez problemu zapewnią Ci stały dochód xD
jak chcesz zarabiać więcej to języki albo lecieć w programowanie, tyle i aż tyle, 2k netto to dostaje się za siedzenie i pierdzenie (tj. praca bez jakiegoś specjalnego wysiłki i odpowiedzialności)
  • Odpowiedz