Wpis z mikrobloga

Pytanie to ludzi "obrońców życia pro life" ile wam udało się adoptować dzieci z zespołem, albo przynajmniej udać się na wolontariat do takich dzieci. Takie dziecko po porodzie praktycznie nie ma szans na adopcję, a dla sporej części rodzin całodobowa opieka i spore koszta to zbyt duży wydatek.

Więc pytam, ilu rodzinom pomogliście skoro uważacie że aborcja powinna być zakazana?
#pytanie #4konserwy #bekazpis #aborcja #prawo
W.....k - Pytanie to ludzi "obrońców życia pro life" ile wam udało się adoptować dzie...

źródło: comment_zao1WfWNPNceOT48d3Dz4lrRDdcW53rv.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojtek-bez-portek: Najlepiej byłoby pójść do księdza z takim upośledzonym dzieckiem (niekoniecznie down, może być też jakaś roślinka) i zapytać o sakrament pierwszej komunii. Jeśli odmówi - no jak to tak czemu? Przecież to człowiek - czemu odmawia sakramentu człowiekowi. Szczególnie, jeśli chrzest przyjmują taaakie świadome kilkumiesięczne dzieci.
Z drugiej strony - nikt nie poda statystyki (i pewnie taka nie istnieje) ile było aborcji, ale jednak okazałoby się, że dziecko było
  • Odpowiedz
@Wojtek-bez-portek: Hm, ale chodzi mi o wadę taką jak obrazowo: "brak nogi", "brak ręki", "wiadomo że będzie niewidome/głuche/cokolwiek", "będzie miało problem z nerkami/tarczycą/jelitami/sercem i do końca życia będzie brało leki", "będzie karłem", przy całkowitej sprawności umysłowej.

Jaka agonia? Pisałam o wadach które nie są letalne, znasz takie trudne słowo?

Czy niepełnosprawne osoby które mają w pełni sprawny umysł powinniśmy usuwać ze społeczeństwa? Czy serio niepełnosprawność fizyczna = osamotnienie i odrzucenie? Człowieku, ogarnij się, takie dziecko może się w pełni usamodzielnić, normalnie żyć, pracować, być
  • Odpowiedz
@Koritsu: Ostatnio u mnie w parafii prosili o 1% na dom samotnej matki. Działa Caritas, działają siostry zakonne. Tego typu komentarze są po prostu żałosne, stały jeden przekaz który można zobaczyć wszędzie, a który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nie mówiąc już o tym, że ten argument jest absurdalny: nikt nie ma prawa decydować o zakończeniu życia drugiej osoby i tyle. Koniec. Mówienie o cierpieniu to jakaś bzdura: większość
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar ale wiesz, że niewydolność systemu bierze się z braku ludzi? Nie ma nawet kto się tymi ludźmi zajmować. Potem rodzice muszą olać pracę, żeby siedzieć z 30 letnim dzieckiem w domu. To prowadzi do jeszcze większej niewydolności systemu, bo marnują się kolejne zasoby ludzkie, które są tylko biorcami. Hodujmy dalej ludzi niepełnosprawnych, a za kilka pokoleń będziemy mieć tylko starszych ludzi, którzy opiekują się upośledzonymi ludźmi i jędza piasek. W
  • Odpowiedz
@testowe110 Czyli kogoś kto spuszcza plemniki w toalecie też powinno się karać? Tak samo jak plemnik, płód we wczesnym stadium jest zlepkiem komórek, które nie ma układu nerwowego i jako spójny byt nie odczuwa niczego. Jedyna różnica to wielkość zlepku komórek i różnica prawdopodobieństwa że stanie się to człowiekiem.
  • Odpowiedz
@Axoi: To jest najgorsze. Pewnie kilka przypadków na sto to są właśnie wady letalne, a w dyskusji pojawiają się głównie one. Niestety badania prenatalne nie zawsze są skuteczne i precyzyjne, zdarza się że dziecko rodzi się w pełni zdrowe, dlatego każdy taki zabieg może być zwykłym niczym nie uzasadnionym mordem. Szanuję za napisanie wprost, że chodzi o obciążenie rodziców a nie pisanie jakiś bzdur o dbaniu o dobro dzieci przez
  • Odpowiedz
@Wojtek-bez-portek: mam siostrę z zespołem downa kolego i w dalszym ciągu uważam ze zabijanie dzieci z zespołem downa jest złe. Dziecko jak każde inne, trochę cięższe w codziennym życiu, ale normalne dziecko.
  • Odpowiedz
@HumbugPL: Z tą nieprawidłową diagnozą nie jest do końca tak jak myślisz – na przykład istnieje 100% badanie sprawdzające zespół downa (badanie dna płodu po prostu) tylko że… Kosztuje, jakoś ponad trzy tysiące złotych i jest inwazyjne. Diagnostyka powinna wyglądać tak że tanie badanie kwalifikuje dalej → drogie inwazyjne 100% pewności umożliwia usunięcie ciąży, które jest dla mnie dopuszczalna – ale tylko w przypadku 100% pewności i decyzji rodziców że
  • Odpowiedz
@testowe110 ale p--------z głupoty xD. Czyli człowieka według ciebie normalnie można zabić od tyłu, bo itak nie wie że umrze? Jak można nie postrzegać życia ludzkiego jako nadrzędnej wartości?
  • Odpowiedz
BTW, niepełnosprawność umysłowa w ZD jest spowodowana brakiem pewnych substancji chemicznych w mózgu, nie produkowaniem ich. Są badania nad suplementacją tego więc w perspektywie paru lat ta dyskusja może nie mieć sensu bo będzie się dało im przywrócić sprawność umysłową. Wtedy IMO ich aborcja stanie się niedopuszczalna bo będzie to niepełnosprawność fizyczna. Ale do czasu gdy nie mamy możliwości ich naprawić rodzice powinni mieć możliwość decyzji. Bo jednak jest szansa że ta
  • Odpowiedz