Wpis z mikrobloga

Dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe, że #rozowepaski w #pracbaza mają łatwiej?
Odpowiedzi tu nie będzie, ale jeden przykład, który mnie rozbroił...

W firmie, w której pracuje mój kumpel jest jedna taka, która idealnie nadawałaby się do sklepu budowlanego do działu z pustakami. Taka trochę #korpobitch, która jak w poprzednim zdaniu myśleniem nie grzeszy.
Był wyjazd integracyjny z dyrekcją firmy i ona, zwykły szaraczek z transportu wrócił z wyjazdu dwa dni później, razem z dyrektorem, dostała awans na szefa działu transportu, ma zabrane wszelkie obowiązki i dostając kierownika działu prowadzi swój sklep internetowy.
A on?
On z działu IT, nie chciał wziąć jej prywatnego laptopa do odzyskania danych, wrzucenia nowego dysku i ogólnego wyczyszczenia - oczywiście za darmo, bo jak daje w pracy to gdzie będzie płaciła, ona jest teraz ważna a on jest IT więc musi to naprawić - został wezwany do owego dyrektora, który znalazł gdzieś jedno spóźnienie i zabrał mu premię...


Jakby ktoś w #lodzkie szukał dobrego speca od IT z 15 letnim doświadczeniem to niedługo jeden będzie wolny.

#truestory niestety
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL: to było zawsze i zawsze będzie. Z drugiej strony, mógłbym Ci podać przykłady tego, jak taki IT guy może w taki sam sposób wykorzystać swoją przewagę, ale nie będę pisał o tym publicznie, bo znowu się zlecą ratlerki szczekać.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Ją bym zwyzywał od k.., szefa od alfonsa. Ale najpierw napisał jebitny donos do przełożonego tego "szefa", ze przekłada szlaufa nad dobro firmy. Uwierz, zaboli.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Czy anonimowy list do żony szefunia, aby spytała męża czemu wrócił wyjazdu integracyjnego spóźniony, aż o dwa dni, nie byłby lepszym rozwiązaniem? U boku z Karynką. Wydaje mi się, że to mogłoby być bardzo, ale to bardzo ciekawe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie mówicie "idź do przełożonych" skoro taka akcja przeszła, to widocznie na górze też siedzą ku*wiszony... Byłoby szkoda, gdyby ktoś nabruździł mu
  • Odpowiedz
@KornixPL: W pracy jest więcej polityki niż pracy, zapamiętajcie to sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Też widziałem taki awans różowego od młodszego specjalisty do kierownika działu w 2 miesiące xD beniz kierownika innego działu gratis xD Byłoby nawet spoko gdyby lasce trochę nie odwaliło w stylu oh ah ale jestem zajebista ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
został wezwany do owego dyrektora, który znalazł gdzieś jedno spóźnienie i zabrał mu premię...


@KornixPL: IT nie pracuje na godziny. Gdyby ktoś mi wyskoczył z takim czymś, to śmiech w twarz i wypowiedzenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KornixPL: to raczej nie wina różowego, który po prostu się ustawił (dupą do szefa, ale jednak xd), tylko kijowego zwierzchnika, który ma ból tyłka i czuje się panem. Karynę bym olała, robotę rzuciła a na odchodne poinformowała żonę.
  • Odpowiedz
@benzdriver: A czemu miałby się przed nim płaszczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Adicts: Nie musi tego robić, już podobno są problemy bo samochody są bez OC i PT, wydawanie kluczy do małych firmowych osobówek jest ciężkie jak cholera, coś czuje, że szykuje się tam pospolite ruszenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zashi: IT pracuje
  • Odpowiedz
IT pracuje od rana do momentu aż skończy, no ale na to się nie patrzy


@KornixPL: Czasami... Smutna prawda. Przeważnie jest to praca w godzinach "jak przyjdę, to jestem, gdy wyjdę, to mnie nie ma". Niestety czasami jest jakiś projekt, delegacja, siedzisz u klienta, no i czas tam płynie inaczej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz