Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie wszystkich mireczków i mirabelki!
Mam do was dziwne pytanie ale bardzo proste dla niektórych - jaki język programowania najlepiej się nauczyć na samym początku?
Chce się uczyć w domu po pracy programowania bo mnie to ciekawi i chciałbym w przyszłości znaleźć po prostu lepszą robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°) kojarzę że ktoś na wypoku chwalił się że wziął się za siebie nauczył się programowania w domu i znalazł świetną robotę, trochę mnie tym natchnął...
Więc jaki język jest optymalnie najlepszy na rynku pracy i do ogarnięcia samemu w domu mając chęci i zapał ?
#it #programowanie #programista15k
  • 15
@kkk240: Takie pytania pojawiają się tu co chwile...
Moja odp co do języka to: Najlepszy język jak mawia @maniserowicz to Angielski, bez niego nie przeczytasz żadnej sensownej dokumentacji. Drugim krokiem nie jest poszukanie kursu programowania tylko zrobienie własnego projektu w dowolnej technologii, ale WŁASNEGO, takiego, który chciałbyś zrobić. I wtedy jak już wynajdziesz se co chcesz zrobić to zapytaj nas tu zebranych w czym najlepiej takie coś rozwiązać ;)
Myślę, że
@PaulPavello: Generalnie pracuje w HelpDesku ale ciągnie mnie do pisania programów i chciałem się dowiedzieć co warto na rynku pracy umieć... ale dziękuję za radę coś wymyślę choć myślę że na początku to bym chciał umieć zrobić jakieś proste rzeczy typu kalkulator itp nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o interfejs osobno się go tworzy pewnie więc to kolejna sprawa zapewne... poszperam coś jeszcze i wymyślę :D

Akurat trafiłeś z
@kkk240: ciągnie cię bo kusi cię obietnica zawarta w tagu #programista15k czy dlatego że masz jakiś problem programistyczny który chcesz rozwiązać i/lub napisałeś już coś i kręci cię programowanie? Jeżeli kręci cię progamowanie to wybierz co chcesz. Jeżeli w czymś będziesz dobry to praca się dla ciebie znajdzie nawet jeśli będzie to coś tak niszowego jak COBOL czy Assembler (chociaż raczej nie polecał bym tych języków, prędzej jakiś Python). Natomiast jeśli
@GreenFlem: Ciekawi mnie bardzo tworzenie czegoś swojego a że bardzo podoba mi się branża IT bo w niej pracuje toteż chciałbym spróbować czegoś się uczyć i tworzyć swoje tyle że chciałbym żeby w przyszłości mogło się to przerodzić w pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo dziękuję za odpowiedź!
@kkk240: Ciesze sie, że trafiłem :) To zależy co byś wolał, jak jesteś po elektrycznym/elektronicznym technikum to może warto iść w embeded też dobrze płatne a daje niezły fun jak zrobi sie jakiś swój robocik, który się rusza i pokazuje środkowy palec na słabe linki na wypoku :)

Może zastanów się nad czymś bardziej ambitnym, czymś co by Ci się przydało, spisz sobie wymagania. Napisz tutaj a my na pewno Ci
@PaulPavello: Generalnie przemyślę :D ale póki co chce coś w miarę prostego na komputerze popykać... zobaczymy co z tego wyjdzie pooglądam filmiki javy i pythona i zastanowię się czy rzeczywiście nie zrażę się za szybko :D

@GallAnonimus: Bardzo dziękuję :) o coś takiego dokładnie mi chodziło :D