Wpis z mikrobloga

mirki pomuszcie stoje na rozdrozu XD w ktora strone uderzyc, front end czy back end? znam java + spring i html/css/js+jquery i tak sobie skubie to w jednym to w drugim bo w sumie lubie obje opcje ale zarazem wolno sie w obu rozwijam :D i tak pomyslalem ze trzeba sie na cos zdecydowac.. moglby byc full stack ale nie chce sie oszukiwac bo nie jestem takim zapalencem zeby ogarniac 2 rzeczy na raz na dobrym poziomie. Jakos tak mam ze wole byc dobry w 1 rzeczy niz sredni w 2. Dalby ktos konkretne + i - frontu i backu w przyszlosci? Dodam ze nie mam studiow a kiedys na jakas prace bym chcial sie zapatrywac :D
#webdev #programowanie #programista15k
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kasztanozord: teraz to i tak idzie zwykle niestety w kierunku fullstacków poza pewnymi specyficznymi miejscami. Backend jest imo sensowniejszy i bardziej uporządkowany, front to milion durnych problemów oraz koło wynajdywane od nowa ale więcej zmian i nowości. To tak w dużym skrócie oczywiście. Pobaw się jednym i drugim to zobaczysz co bardziej Ci leży.
  • Odpowiedz
@kasztanozord: W mojej opinii lepiej kształcić się w dwóch technologiach, które są ze sobą powiązane. Oczywiście, jeżeli masz możliwość. A w Twoim przypadku masz już mocne podstawy, lubisz obie strony technologie. Będziesz się rozwijał dużo wolniej, ale w przypadku zmiany pracy nie narzekasz na nic. Potrzebują frontu - idziesz, potrzebują backend - też możesz, potrzebują obu, jako fullstack, za większą stawkę - też sobie poradzisz. Dodatkowym plusem jest, że możesz
  • Odpowiedz
  • 0
@marciner czuje ze lepiej byloby mi ogarnac najpierw jednen temat bo przy takim nawale materialu az sie czlowiek czasem zniecheca, chce sie zdecydowac co aktualnie robic, a 2 sciezki nie wykluczam w przyszlosci:) dzieki!
  • Odpowiedz