Wpis z mikrobloga

#przegryw #tfwnogf #depresja

Moja pani psycholog powiedziała, że zrobiłem duży postęp od czasów liceum i że jest to wielki sukces, bo o ile w liceum byłem wycofany i tchórzliwy, tak na studiach potrafię zagadać i podtrzymać relację z nowo poznanymi dziewczynami.

Ja się z nią nie zgadzam. Co z tego, że potrafię zagadać, że potrafię zacząć rozmowę, żartować, a nawet umawiać się na spotkania, skoro i tak jestem odrzucany jak śmieć. Co to za postęp, skoro nie potrafię przejść dalej, skoro ciągle wisi nade mną jakieś pieprzone fatum, że żadna z dziewczyn nic nie odwzajemnia? Co z tego, że nauczyłem się być towarzyski i otwarty, skoro ciągle dla kobiet jestem zerem? Nie dokonam już żadnego postępu, bo zagadywanie i utrzymywanie relacji to podstawowa umiejętność, którą powinien opanować każdy człowiek w społeczeństwie, a nie żadne osiągnięcie. Nie osiągnąłem nic, tylko z pozycji na minusie wskoczyłem na zero. Wejście wyżej to już tylko kwestia pieprzonego szczęścia, które nie każdy ma. Potrafiłem w ciągu 3 lat zmienić się ze zdziwaczałego jaskiniowca w kogoś, kto potrafi odnaleźć się w towarzystwie, ale jakbym miał obstawić zakład, to pewnie za 10 lat będę ciągle w tym samym #!$%@? miejscu, samotny, przygnębiony człowiek i nie będą miały znaczenia moje wysiłki. Szukając najlepszej metafory do tego to tak jakbym nauczył się strzelać pistoletem, ale mając tylko ślepaki.
W.....x - #przegryw #tfwnogf #depresja


Moja pani psycholog powiedziała, że zrobi...

źródło: comment_Pt15Ad1DMQuNLlBMqq5SOtQn82FzgUP5.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@CzeXD: > Kwestia osobowości. Albo Ci to nie przeszkadza/nie zauważasz, że robisz sam siebie w #!$%@?.

Przestało mi to przeszkadzać bo i tak żadnych perspektyw nie było, jak już coś ruszyło to i tak nie było o czym gadać i wszystko sie rozpadało (tak trafiłem tutaj)

Albo tu już wyższy lvl, robisz siebie w #!$%@? i nie dość, że to akceptujesz, to jeszcze się z tego cieszysz, i myślisz, że
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex: Nawet jeśli nie udałoby ci się nigdy nawiązać romantycznej relacji z kobietą to i tak postęp którego dokonałeś ułatwi i ulepszy twoje życie - mając umiejętności społeczne możesz mieć lepszą pracę, więcej pieniędzy, nawiązywać lepsze relacje przyjacielskie. Jeśli potrzebujesz kobiety, żeby twoje życie miało sens lub żeby czerpać z niego przyjemność to próbuj wskoczyć ten level wyżej, bo jak widać potrafisz się rozwijać, ale nawet jeśli to się nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wykopus_Mirkus_Rex:

Potrafiłem w ciągu 3 lat zmienić się ze zdziwaczałego jaskiniowca w kogoś, kto potrafi odnaleźć się w towarzystwie, ale jakbym miał obstawić zakład, to pewnie za 10 lat będę ciągle w tym samym #!$%@? miejscu, samotny, przygnębiony człowiek i nie będą miały znaczenia moje wysiłki.


I to nie jest osiągnięcie? Koleś, to jest bardzo duży lvl up. I rób wszystko, żeby za 10 lat powiedzieć sobie to samo, bo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopus_Mirkus_Rex: trzymaj się mirku
sam trafiłem prawie rok temu na kiepską panią psycholog, ale jakoś nic to nie dawało, a miałem problemy podobne do ciebie + nie wiem czy to już była depresja, ale byłem wtedy od ponad roku załamany z pewnych powodów
teraz mam swoją kochającą różową i za nic jej nie oddam
  • Odpowiedz
  • 1
@Wykopus_Mirkus_Rex mireczku. Skończ gadać głupoty. Polub siebie to i nie uzalezniaj swojego szczęścia od innych. Poza tym miłość to trochę przypadek. Może po prostu zamiast planować i poukładać się w schematy po prostu stawiaj na jedną kartę, bo czasami to się może opłacić.
  • Odpowiedz
@Kexu:

a gdybyś uzmysłowił sobie, że Twoje szczęście nie może zależeć od innej osoby, tylko od Ciebie, a gdy tej osoby zabraknie to nie ma Ciebie? Polecam jakieś zajęcie jak np. jazda rowerem lub układanie puzzli

Jemu brakuje czułości i intymności seksualnej, a czegolwiek innego. Nawet jeśli się nastawi na to, że ma wywalone to niemoc zaspokojenia w.w. nadal będzie mu upośledzała codzienne życie.
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex: Nie napisałeś na jakim etapie jesteś odrzucany. Jeśli ktoś odrzuca cię na etapie randkowania, bądź wcześniej to proponuję, żebyś pogadał o tym z jakąś bliższą koleżanką. Może coś robisz źle i o tym nie wiesz.
  • Odpowiedz