Wpis z mikrobloga

Pani Kierownik, czy nie można, tak po prostu, tak po ludzku tego moda wypieprzyć z pracy?


@mroznykasztan: Myślę, że żadna firma nie pozwoli sobie by decyzje na temat jej pracowników zapadały na forum publicznym. I mam nadzieję, że firma, w której pracujesz, również nie podejmuje decyzji o zwolnieniach publicznie w serwisach społecznościowych. Osoba zarządzająca moderacją widziała znalezisko i zapoznała się z Waszymi skargami. Teraz dajcie jej czas, by mogła zapoznać
  • Odpowiedz
@a__s: Dzięki za odpowiedź. Wiesz, wydaje mi się (oczywiście mogę się mylić), że Wykop działa nieco na innych zasadach niż zwykła korporacja czy firma. Rozumiem, że to nie Twoja działka. Rozumiem, że sprawa jest w toku. Dobrze, czekamy w takim razie na reakcję osób odpowiedzialnych za zarządzanie moderacją (możesz przy okazji zdradzić - kto to jest?).
  • Odpowiedz
@a__s: dzięki za wyjaśnienie. Nie myśleliście nad tym, by przenieść ten schemat również na mirko?
Przekleństw jest tutaj od groma, więc dziwić może, że znika wpis z kilkoma brzydkimi wyrazami, a jakiś rynsztok hula aż miło.
A tak, moderator by się z autorem skontaktował, ten by ładnie poprosił o np. wykropkowanie przekleństw i wszyscy byliby zadowoleni.
Ja w sumie też poprosiłem o przywrócenie mojego wpisu, prosząc o jego edycję, ale
  • Odpowiedz
A tak, moderator by się z autorem skontaktował, ten by ładnie poprosił o np. wykropkowanie przekleństw i wszyscy byliby zadowoleni.


@metalowy_pasterz: To tylko ładnie brzmi. Rozwiązanie z pewnością mogłoby się sprawdzić na forum, na którym przebywa 1000 użytkowników, ale nie w serwisie wielkości Wykopu. Dostajemy ok 50 000 zgłoszeń miesięcznie, a liczba ta stale rośnie. Do obsługi moderacji potrzebny byłby sztab ludzi, którzy zawaleni byliby wysyłaniem próśb o wykropkowanie wulgaryzmów
  • Odpowiedz
Punkt 5 warto znać w całości


@a__s: heh, regulamin swoje, a życie swoje. Na pewno wiesz, o co mi chodzi, Aniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, ale wiem też, o co chodzi Tobie, więc mamy pat :P
Szkoda tylko, że nadgorliwi użytkownicy wykorzystują ten mechanizm do usuwania treści, które nie pasują im bynajmniej nie ze względu na wulgaryzmy, a raczej światopogląd.
No nic, jak to mawia
  • Odpowiedz
  • 0
@a__s Dalej nie mam odpowiedzi na pytanie- skoro jest domyślnie w panelu użytkownika zaznaczone zeby kropkowało wulgaryzmy, to czemu mody wywalają posty?
  • Odpowiedz
@a__s

Zaznaczę jedynie, że osoba znajdująca się na zdjęciu nie zgłosiła się do nas

A jak miałoby to wyglądać w praktyce? Ktoś miałyby do was napisać: "Dzień dobry, nazywam się Janusz Kowalski, mieszkam tu i tu, oto mój skan dowodu osobistego oraz opinia biegłego lekarza potwierdzającą że to ja jestem na zdjęciu, proszę, nie śmiejecie się ze mnie"? Należy też zadać sobie pytanie czy gdyby jakiś stulejaż namówił dziewczynę do rozebrania
  • Odpowiedz
A jak miałoby to wyglądać w praktyce? Ktoś miałyby do was napisać


@pss8888: Zgodnie z prawem tak. Naruszenia dóbr osobistych to niezwykle trudny temat, ponieważ o tym czy doszło do naruszenia decyduje poszkodowany i to on musi dokonać zgłoszenia.
  • Odpowiedz