Wpis z mikrobloga

Wiecie kto został najbardziej wyruchany przez tą ustawę?
Pracownicy sklepów

- Część z nich pewnie zostanie zwolniona
- Muszą przychodzić do pracy o jakiś nieludzkich porach żeby rozładować towar
- Część sklepów przedłużyła godziny otwarcia w sobotę
- Dorabiający studenci stracili możliwość dorobienia sobie w niedziele

No i najlepsze:
- Mają wolne wtedy gdy wszystko jest zamknięte i nie zrobią nawet zakupów xD

Wprowadzanie socjalizmu zawsze kończy się tak samo

#zakazhandlu #polityka #bekazpisu
  • 59
@tusk: Pracowałem kiedyś w Makro. W niedzielę jest dobrze bo nie ma dostaw towaru więc jak ktoś nie lubił sie wysilać fizycznie to akurat był idealny dzień. Ja akurat co prawda wolałem mieć jakieś zajęcie bo szybciej czas zleciał. Nudziłem się do tego stopnia, że aż sobie pozwalałem posiedzieć na kompie kierownika bo miał dostęp do netu. Kierownik tak ustalał grafik aby każdy pracownik przepracował tylko jeden weekend w miesiącu pozostałe
- Część z nich pewnie zostanie zwolniona

- Muszą przychodzić do pracy o jakiś nieludzkich porach żeby rozładować towar

- Część sklepów przedłużyła godziny otwarcia w sobotę


@tusk: to się nie niweluje? jeżeli "niedzielna' praca została rozłożona na inny czas to czemu dalej zakłasz zwolnienia? no i najważniejsze, czy masz jakieś dane na te zwolnienia? od dawna wiadomo było, że te niedziele z zakazem przyjdą dokładnie od marca to firmy, szczególnie
to się nie niweluje? jeżeli "niedzielna' praca została rozłożona na inny czas to czemu dalej zakłasz zwolnienia?


@stan-tookie-1: Ale rozłożony w czasie został tylko załadunek. Na pewno część ludzi będzie można zwolnić
@tusk: to jakie jest uzasadnienie, że nie zrobiono tego juz teraz? wiadomo było od dłuższego czasu, że od marca będzie zakaz w niedzielę. chyba nie zakładasz, że ot tak trzymają zbędnych pracowników dla których nie ma pracy
@tusk

-Część z nich pewnie zostanie zwolniona

No chyba niekoniecznie.

Największa sieć detaliczna w Polsce - Biedronka - chce zwiększyć zatrudnienie o pięć tysięcy osób. Wszystko dlatego, jak tłumaczą przedstawiciele firmy, by maksymalnie dostosować się do potrzeb swoich klientów w piątki i soboty, przed niedzielami, w których handel będzie zakazany.


http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/biedronka-przygotowala-sie-na-zakaz-handlu-w-niedziele-dluzsze-godziny-pracy-wiecej-czynnych-kas-i-przyjecia-do-pracy,12985094/