Wpis z mikrobloga

Cywilizowany kraj, kiedy w niedzielę wstaje w dobrym humorze, mam ochotę na dobrą jajecznicę i nie mogę iść kupić #!$%@? jajek, bo nie zaplanowałem tego posiłku tydzień wcześniej. Nie mam ochoty iść do kościoła, chce po tygodniu stresującej pracy spędzić czas tak jak chce - jeżeli będę miał potrzebę kupić sobie nowe buty to chce moc to zrobić, nie rozumiem co ma do tego sekta katolicka.

))¯_(ツ)_/¯

#zakazhandlu
  • 243
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piz-dur "chociażbś na lewym jaju stawał - niektórym nie dogodzisz". W moim przekonaniu jest to OK a jak widzę epolery bólu dupy bo sobie nieogar nie kupił bułki i jajek na śniadanie albo innego nieogara - smakosza który nie wie co ma ochotę sobie ugotować to sorry, żal.
  • Odpowiedz
@trappedkite: smutne, też miałem iść dziś po buty. To jest dramat. Już nawet niedzielne wycieczki rowerowe nie będą miały takiego sensu, bo nie bedzie mozna sie zattzymać byle gdzie zeby sobie kupic picie i jedzenie na dalszą drogę.
  • Odpowiedz
W niektórych krajach też obowiązuje zakaz handlu w niedzielę i nie trzeba planować jajecznicy tydzień przed, tylko jak normalny, nieopóźniony umysłowo człowiek, zrobić zakupy w sobotę.


@Seele: pojdzmy dalej - jak ci PiS powie ze w Niemczech wprowadzono zakaz oddychania i dlatego taki zakaz powstanie tez w Polsce to rozumiem ze poslusznie wstrzymasz oddech i ku uciesze partii rzadzacej odejdziesz z tego swiata?
  • Odpowiedz
@Seele: nigdy Cię nie naszła jakaś spożywcza zachcianka? Nigdy się nie obudziłeś z ochotą na coś czego nie jesz dzień w dzień? Zawsze w 100% przewidujesz zachcianki?

U niektórych próby jedzenia wobec planu kończyły się marnowaniem jedzenia, więc przez otwarte sklepy nauczyli się kupowania na bieżąco, bo lepiej było wyskoczyć do sklepu pod nosem niż na siłę jeść coś czemu kończy się data/marnować jedzenia.
Skoro od dłuższego czasu była taka
  • Odpowiedz
masz otwarty fresh.. tam kupisz. Jestem aktualnie w Hiszpanii. Też nikt nie robi zakupów w Niedziele jest cisza spokój..


@mbwykop: zależy od rejonu, wyspy mają inaczej, kontynent ma inaczej. Może być zamknięta galeria handlowa a czynny supermarket.
Spojrzałam na corte ingles np- nawet 1 Kwietnia bedzie czynne w Walencji, z tym ze od 11 dopiero.

Gdzie jesteś, że tak zupełnie wszystko zamknięte?
  • Odpowiedz
@Seele: a on ma ochote teraz i chce zjesc teraz :) kim ty jestes albo kim jest rzad zeby dyktowac komus jak ma zyc? w normalnym cywiliowanym kraju prace sa rozne, godziny pracy są rozne a wygrywaja Ci, ktorzy oferuja najlepsze. A dzis mamy wszystko jednolite i przez to #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Seele: bo jestesmy krajem chrzescijanskim i swieta to tradycja. Jest tak od lat i sie przyjelo i nikt nie ma z tym problemu. Ale niedziela to dla wielu milionow polakow to zwykly dzien a przede wszysktim dzien na zalatwienie spraw. Naprade nie moge uwierzyc ze takie banaly musze tlumaczyc komukolwiek.
  • Odpowiedz