Wpis z mikrobloga

W każdym razie, określanie poglądów w stylu prawo-lewo często prowadzi do nieporozumień; trudno jest określić szybko jakie mamy poglądy na dane sprawy, a często są inne, niż druga strona ma na myśli gdy czyta "prawo" czy "lewo" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Lepiej się określić: Mi się podoba, mi się nie podoba, niż pisać, że "lewo to", "prawo tamto". Szkoda, że "demokracja" w obecnym wydaniu jest tak #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
@loginnawykoppl: w warunkach polskiej polityki PiS to jak najbardziej prawica, razem z orbitującymi wokół niej bezpośrednimi lub pośrednimi satelitami jak Kukiz, Korwin czy tam Wolność xD, KNP, Koliber czy Republikanie, czyli jeden podmiot dominującymi i multum mniejszych partii wyraźnie ciągnących do niej, sytuacja inna niż na polskiej lewicy (którą jest de facto centrum), gdzie mamy podział na różne stronnictwa)
  • 10
@Lord6Infamous Hitler to z nazwy narodowy socjalizm, bo robił co żyło potrzeba żeby dojść do władzy. Idąc twoim tropem myślenia Korea Północna jest demokratyczna. Wrzucacie do worka 'lewactwo' wszystko co wam się nie podoba. Dosłownie wszystko. Tusk od zawsze był konserwatywnym liberałem, tylko ludzie tacy jak ty próbują przesuwać granice 'zwykłości'.
Edit: no i organizowanie życia? Malo prawicowe


@Almy1992: LOL.

Zakaz handlu w niedzielę żeby pracownicy mogli spędzać czas z rodziną i kościołem to bardzo prawacki postulat


@The_Riddler: Bo akurat zakaz handlu w niedzielę wprowadzony przez PiS jest prawacki i takoż motywowany aksjologicznie, patrz Andruszkiewicz dający mu poparcie z podobnych pozycji. Swoją drogą, przypomniał mi się Roger Scruton, który w Czym jest konserwatyzm czytelnie nakreślił granice korzyści dla organizmu społecznego, pisząc,