Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszej opinii. Chcę się przebranżować w trakcie studiów na programowanie. Powodem tego jest spora kasa już na starcie. Jakie polecacie technologie? Czego unikać (słyszałem że front-end)? Wiem, że Java świetnie płatna, ale czy po 10 latach się nie wypale? Może zostać na początku przy swoim c++ i nabierać doświadczenia?
#programowanie #pracait #studbaza
  • 46
  • Odpowiedz
@Ojjojo:

teraz bedzie sie wszystkiego uczyl.


No to inna sprawa. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że mało która firma zatrudnia osobę, którą będą musieli teraz długo szkolić. To są ogromne koszta - trzeba opłacić seniora, który będzie uczył tę osobę i przy okazji nie będzie robił swojej
  • Odpowiedz
@teez: Aplikacja przy ktorej pracuje przynosi srednio milion zlotych dziennie z samych prowizji. Pracuje przy niej ~20 devow + z 20 osob od sprzedazy. Chca rozszerzyć rynek na (w sumie to stowrzyc bo cos takiego nie istnieje na swiecie) zwyklych ludzi w 5 lat. Takze jest sporo czasu do nauki. Pieniedzy jest tez coraz wiecej.
  • Odpowiedz
  • 0
@dan3k 5k do ręki na stażu do wg mnie sporo. I nie wiem to od znajomego znajomego tylko bezpośrednio od przedstawicieli na targach pracy. Oczywiście są też w większości staże po 3-3,5k netto co nie zmienia faktu że hajs jest ponadprzeciętny.
  • Odpowiedz
@rekoj: Ta wiedza jest wystarczajaca w wielu firmach. Ty skoro ciagle nie pracujesz jej nie masz. Nie wiem jak wyczytales z tego ze zadna inna firma go nie chciala. Masz problemy nie tylko z programowaniem ale tez ze zrozumieniem prostego tekstu.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: Zatrzymałeś się jakieś półtora roku temu.

Mój znajomy na "rozmowie" o staż z javy dostał godzinę na zrobienie zadania z olimpiady informatycznej z 2001r. Celowo napisałem rozmowie w cudzysłowie ponieważ z nikim nawet nie miał okazji rozmawiać tylko od razu dostał zadanie.

Sam ostatnio bawiłem się w pisanie prostego serwisu restowego, które było właśnie zadaniem na rozmowie o juniora.

Tak że jak Piszesz że znajomość pętli i tablic to
  • Odpowiedz
  • 0
@dan3k nie jest tak jak myślisz. Firmy zatrudniające wymagają podstawowego obycia z jakimś językiem programowania. Taki fundament starczy im do wyskillowania pracownika. Jedynie pracownik musi być kimś ogarniętym, dlatego szukają na politechnice, bo umówmy się, żeby utrzymać się na dziennej informatyce i kierunkach pokrewnych trzeba coś w głowie mieć (a dokładniej matematykę, która jest podwaliną programowania i niekiedy fizykę). A to że zapłacą nieco ponad 1k funtów to mają to w
  • Odpowiedz
@harvard-princeton na start niekoniecznie jest duża kasa. Nie znam chyba nikogo, kto jako junior zarabiał jakieś wybitnie duże pieniądze. Ogólnie jeśli zdecydujesz się na programowanie, to czeka Cię całe życie nauki, poznawanie nowych technologii. Programista to nie tylko Klepacz kodu, nie wystarczy znajomość jednego języka, żeby przez całe życie dobrze zarabiać.

To też nie jest tak, że hurr durr nie powinieneś, skoro lecisz tylko na kasę. Znam mnóstwo osób, które zmieniło
  • Odpowiedz
  • 0
@yoreciv dziękuję za merytoryczną odpowiedź.

@dan3k nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie praca jest jak i zarobki jakie wspomniałem. Zarówno ja tutaj jaki i przedstawiciele firm nie mają w interesie skłamać ile dają na stażu. A dlaczego dają 5k na stażu to też ich pytałem: bo potrzebują sporo programistów, bo firma zachodnia i 5k PLN to mniej niż na zmywaku. Mój post dotyczył czegoś innego i nie
  • Odpowiedz