Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszej opinii. Chcę się przebranżować w trakcie studiów na programowanie. Powodem tego jest spora kasa już na starcie. Jakie polecacie technologie? Czego unikać (słyszałem że front-end)? Wiem, że Java świetnie płatna, ale czy po 10 latach się nie wypale? Może zostać na początku przy swoim c++ i nabierać doświadczenia?
#programowanie #pracait #studbaza
  • 46
  • Odpowiedz
Powodem tego jest spora kasa już na starcie. Jakie polecacie technologie? Czego unikać (słyszałem że front-end)? Wiem, że Java świetnie płatna, ale czy po 10 latach się nie wypale?


@harvard-princeton: This. Pamiętaj o tym, że takich ludzi jak Ty są tysiące w skali kraju i bycie programistą oznacza ciągłą naukę, w tym konieczność nauki i zmiany języków oraz technologii, chyba że uda Ci się trafić w niszę.

Jeśli Twoją jedyną
  • Odpowiedz
@Iskaryota tak nie jest bo sam próbuje dostać się na juniora i zderzam się ze ścianą XD a coraz częściej widzę jak jakiś ukrainiec się ogłasza w moim wieku z doświadczeniem i że on chce za darmo pracować jako junior ( ͡° ʖ̯ ͡°)

ale wydaje mi się że może sporo zależeć od miasta w którym się szuka
  • Odpowiedz
  • 0
@wolodia kasa to nie wszystko dla mnie. Zdaje sobie z tego że praca to będzie niedługo 1/3 dnia za parę lat i biorę pod uwagę też inne cechy pracy. Z rozwijaniem się nie będzie problemu bo stawiam to jako ważny dla mnie aspekt.

@Init0 matma i logika to moje mocniejsze strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rekoj bo
  • Odpowiedz
tak nie jest bo sam próbuje dostać się na juniora i zderzam się ze


@rekoj:
Blagam. Wystarczy doslownie tydzien nauki i masz prace.

Wymagania
  • Odpowiedz
@rekoj: To nie jest oferta tylko moje wnioski po 2 miesiacach intensywnego szukania pracownikow. 4 osoby zatrudnione, jeszcze tylko 81 :)

Doslownie tyle umiala ostatnio przyjeta osoba.

Mysle ze chyba jednak nie umiesz nic. Masz portfolio? Jakas wiedze? Cokolwiek poza checiami? Teraz kazdy ma wpisane w cv ze jest pasjonatem programowania od dziecka go to interesowala i juz tydzien nawet sie uczy #pdk
  • Odpowiedz
@Ojjojo: czekaj, czy dobrze zrozumialem - szukasz programistów/zatrudniasz ich i ostatni zatrudniony przez Ciebie ziomek umie tylko:
"- przejscie tablicy forem
- jakas ogolna widza obiekt/funkcja/struktura danych"

na JUNIORA (nie staż)?
  • Odpowiedz
@teez: Mniej wiecej tyle, teraz bedzie sie wszystkiego uczyl. Zatrudnilismy tez 2 gosci po 6 lat doswiadczenia i jednego ok. 4.

na JUNIORA (nie staż)?


@teez: Tak, nie bylo opcji zatrudnic go na staz bo juz wszystkie etaty mamy zajete. Firma w sumie zaklada ze wszyscy przez pierwszy rok po przyjeciu
  • Odpowiedz