Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: Ta ustawa pokazuje jakich oderwanych od XXI rzeczywistości mamy ludzi u władzy - Kaczyński, związkowiec Duda (król nosaczy) i cała ta reszta wychowała się w komunizmie, gdzie prawie we wszystkich aspektach życia decydowano za nich i oni świadomie (lub nie) powtarzają te schematy.
  • Odpowiedz
szczyt #!$%@? to jest Januszy którzy muszą #!$%@?


@Pszesmiewca: #!$%@? populisci, ktorzy ograniczyli wiekszosci obywateli mozliwosc dokonania zakupow w niedziele.

Nie widziałem żeby w niemczech pajacowali tak


A ja nie widzialem, zeby w x (tutaj lista wielu krajow eusopejskich) ktos zakazywal handlu w niedziele.
  • Odpowiedz
Czekam na nowelizację i kary za robienie supermarketu ze stacji benzynowej.


@cder: Beda nowelizowac do usranej smierci, a przedsiebiorcy beda ich z usmiechem na ustach ruchac xD
Ostatecznie takie durne ustawy przyspiesza tylko popularyzacje zautomatyzowanych punktow zakupowych.

Jak ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pszesmiewca: To się przejdź na dworzec Ostbahnhof w Berlinie w niedzielę. Sklepy na dworcach mogą działać w niedziele, więc na poziomie -1 są dwa duże, w pełni wyposażone markety. Nie kioski z wodą i gazetami. I uwaga, szok! Ogromne kolejki, mimo otwartych wielu kas i tylko niewielki procent ludzi z jednym, dwoma produktami.
  • Odpowiedz
W Niemczech i wielu innych krajach, jak wprowadzono zakaz, to wprowadzono, nie wymyślali 1500 sposobów by obejść :)


@text: Moze dlatego, bo spoleczne poparcie dla tego pomyslu jest bardzo niskie, a ludzie zwyczajnie chca robic zakupy w niedziele? Nie wiem jak to w niemczech wyglada, ale akurat w Europie wiekszosc krajow zezwala na handel.
  • Odpowiedz
przecież to Orlen jest monopolistą na rynku


@ziobro2: @stjimmy: nie jest, tylko czasem jest za daleko do konkurencyjnej rafinerii. Ale to i tak nie reguła. Ztcp w Radomiu mają dalej niż z Warszawy do Płocka czy rafinerii na południu Polski, a paliwa potrafią być tam o 30-40groszy tańsze niż w Wwie.
Tak czy siak - na poziomie stacji benzynowych trudno mówić o monopolu Orlenu czy Lotosu, skoro Orlen
  • Odpowiedz
@cder: A czym się różni niedziela do wtorku? Poza tym zmuszanie do pracy? Mnie nikt nie zmusza do pracy, dobrowolnie się zgłosiłam do pracy, dobrowolnie podpisałam umowę i zgodziłam się na warunki. Jak każdy, a to że jeden pracuje w szpitalu, a drugi na kasie to już tylko kwestia ambicji, wykształcenia i umiejętności. W Polsce wszystkie te trzy rzeczy można nabyć za darmo. Strażak nie płaczę że musi pracować na
  • Odpowiedz
@cder: a przed ustawa kto kogo zmuszal? teraz sie ludziom zabrania pracy w niedziele i wiele osob ma problem jak sobie z tym finansowo poradzic
  • Odpowiedz
tak ale to nie ustawa upadla pracownika tylko #!$%@? ten właściciel stacji któremu musi #!$%@? i musi mięsny postawić bo kurła żont zły chce mi zabrać ja ich oszukam ich własnom broniom. XD


@Pszesmiewca: Tak, to przedsiębiorca jest zły, bo chce zarabiać pieniądze dostarczając klientom produkty xD. Co to #!$%@? za logika? Skoro stawiają takie sklepy to rozumieją, że są ludzie, którzy chcą dla wygody kupować w niedzielę. Nasz Rząd
  • Odpowiedz