Wpis z mikrobloga

  • 3197
Mireczki, mam zamiar przygotowac i zlozyc do Sejmu obywatelski projekt ustawy o przeciwdzialaniu wspoluzaleznienia od nikotyny. Oczywiscie nie sam, bo do tego potrzebuje fachowcow, wieeelu podpisow, osob medialnych itp. itd.

Ale wstepne rozmowy z prawnikami potwierdzają, że jest to mozliwe i calkiem realne jeszcze w tym roku.

Ustawa zakladalaby glownie:
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.
- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow
- wejscie do wydzielonej palarni w pubach musi byc oznaczone odpowiednio duzym znakiem ostrzegawczym wraz ze wszystkimi informacjami o szkodliwosci dymu papierosowego rowniez dla osob niepalacych
- odleglosc palarni od powierzchni rekreacyjnej/restauracyjnej nie mniejsza niz 20 metrow

Tyczy sie takze tego smierdzacego egowna.

Takze tak, czas isc na wojne z nowotworem ludzkosci jakim są palacze. Wiem, ze w obecnym sejmie trudno jest przepchnac cokolwiek obywatelskiego, tym bardziej tak godzącego w duzą grupę pOsłów miedzy innymi.
Niemniej jednak warto. Palacz niech sie truje sam we wlasnym domu - wara od naszych zdrowych płuc!

##!$%@? #zakazpalenia #projektobywatelski
  • 730
  • Odpowiedz
Wszystko niezdrowe.


@porannymis: Janusz, nie wszystko niezdrowe, nikt tu nie wspomniał o TVN(nie wiem jak to można w ogóle ze sobą powiązać), czy zmęczeniu po pracy fizycznej, mowa konkretnie o papierosach.
  • Odpowiedz
@Izzka: Gdzie mieszkasz ? Pochodzę za tobą ze śmierdzącym gównem bo skoro Ty możesz palić to ja łazić i rozrzucać koło Ciebie gówno - to samo. Twój papieros śmierdzi w promieniu kilku metrów i nie każdy chce wąchać to.
  • Odpowiedz
@pablooooo dzieci drące ryje w restauracji to problem, zgadzam się. I najwyraźniej jesteś wyjątkowy, bo mnie się nie udaje, ponieważ te ch%je palą wszędzie gdzie nie wolno albo odejdą dwa kroki i udają, że dym nie leci. To samo e korku - nie ma gdzie uciec. A siedź sobie ch%ju jeden z drugim w tym dymie sam i zamknij okno. Mnie ten smród do szału doprowadza.
  • Odpowiedz
na szczescie nie ty decydujesz o tym co bede, a czego nie bede robic :)


A Ty właśnie próbujesz mówić innym co im wolno a czego nie. Typowe ekhm lewe myślenie. Pozwól ludziom żyć. Bardziej truje Cię smog niż to że parę razy wciagniesz zapach fajki. 2,5/10 Bo odpisałem I musiałem zacytować
  • Odpowiedz
@Arveit: największym nowotworem są ludzie masturbujący się na portalach typu wypok do polityki. Ja palę w swoim biurze, w swoim samochodzie, w swoim domu więc wara ode mnie
  • Odpowiedz