Wpis z mikrobloga

  • 3197
Mireczki, mam zamiar przygotowac i zlozyc do Sejmu obywatelski projekt ustawy o przeciwdzialaniu wspoluzaleznienia od nikotyny. Oczywiscie nie sam, bo do tego potrzebuje fachowcow, wieeelu podpisow, osob medialnych itp. itd.

Ale wstepne rozmowy z prawnikami potwierdzają, że jest to mozliwe i calkiem realne jeszcze w tym roku.

Ustawa zakladalaby glownie:
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.
- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow
- wejscie do wydzielonej palarni w pubach musi byc oznaczone odpowiednio duzym znakiem ostrzegawczym wraz ze wszystkimi informacjami o szkodliwosci dymu papierosowego rowniez dla osob niepalacych
- odleglosc palarni od powierzchni rekreacyjnej/restauracyjnej nie mniejsza niz 20 metrow

Tyczy sie takze tego smierdzacego egowna.

Takze tak, czas isc na wojne z nowotworem ludzkosci jakim są palacze. Wiem, ze w obecnym sejmie trudno jest przepchnac cokolwiek obywatelskiego, tym bardziej tak godzącego w duzą grupę pOsłów miedzy innymi.
Niemniej jednak warto. Palacz niech sie truje sam we wlasnym domu - wara od naszych zdrowych płuc!

##!$%@? #zakazpalenia #projektobywatelski
  • 730
  • Odpowiedz
@Arveit proszę znajdź mi definicję miejsca publicznego w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Albo inaczej przestań zgrywać jakiegoś eksperta.
  • Odpowiedz
@Izzka: chyba zgodzisz sie ze mna ze mam prawo isc w przestrzeni publicznej i nie wahać tego co z siebie wypuszczasz pałac tytoń. Gdybym chciał palić to pewnie sam był zapalił i nie potrzebuje do tego osób trzecichc.
  • Odpowiedz
  • 0
Jako palacz to wolałbym już uznanie tytoniu za narkotyk i zakazanie go. Próba palenia tytoniu w z takimi zasadami była by zbyt upierdliwa. A jak mam dom z tarasem blisko przedszkola to mógłbym palić tylko w knajpie w strefie palenia.
Mogli by dać zakaz palenia ogólnie to bym pewnie rzucił i był z tego zadowolony. Mimo wszystko to nie przejdzie. Ludzie by jeszcze bardziej cisnęli polocje, która będzie wszystkich łapać bo prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@Izzka: dlaczego twoja wolność ma wchodzić w moja ? Wolność osoby nie powinna integrować w wolność innej osoby. A palenie i puszczanie dymka #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Izzka: nie sraj się tak. Jako były palacz z 15stoletnim stażem popieram całym sercem. Palenie jest #!$%@? i tu nawet nie ma z tym co handlować. Niby wygląda to jak ograniczenie swobody osób palących, ale mając na uwadze jak wysoko szkodliwe społecznie jest palenie, to jednak tak nie jest. Ogólnie nie jestem przeciwko używkom i narkotykom, każdy ma prawo decydować o sobie, ale sposób przyjmowania nikotyny (palenie) szkodzi osobom postronnym i
  • Odpowiedz
@bi-tek: zakazując komuś palić w miejscu publicznym chcesz zaingerować w moją wolność, skończ człowieku bo takie narzekanie na wszystkich wokół mnie #!$%@?, naucz się żyć z ludźmi a nie przeciwko im
  • Odpowiedz
@Izzka: czyli rozumiem ze jak bede jeździł w komunikacji wysmarowany gownem i walił na pół autobusu to tez wszystkim dookoła powiesz 0wszystko jest w porządku - to jest jego wolność"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arveit: "czy ty maszw ogóle rozum i godność człowieka?" #!$%@? człowieku nie pasuje Ci to nie pal. Jeden traci pieniądze na fajki a drugi, tak jak ty, na składanie bez sensownych projektów ustaw.
  • Odpowiedz
@Izzka: wiec w odczuciu ludzi pot śmierdzi, gdyby isc ta logika to papierosy wg wiekszosci sa uciążliwe i spokojnie palaczy (śmierdzące ubrania papierosami) takze śmiało mozemy tam palaczy dopisać. Takze moja droga (o ile nie jestes fałszywym różowym spadkiem) to skończ palić i cera Ci sie poprawi. I to wlasnie palacz powinien nie palić w przestrzeni publicznej dla dobra wszystkich u siebie pal ile chcesz
  • Odpowiedz
Tak szybko jak to wprowadza tak szybko #!$%@? w z kraju. Nie pozwolę się ograniczyć najpierw palacze a później co obowiązkowe modły w kościele 3 dni w tygodniu bo inaczej zastrzyk smierci?! Najglupsza zarzutka z którą się spotkałem na wypoku.
  • Odpowiedz
Jestem za. Zwłaszcza palenie w zabudowie wielorodzinnej, na balkonach na chodnikach, przed wejściami do budynków.
Natomiast na zadupiach w miejscach niepublicznych niech sobie palą ile chcą
  • Odpowiedz