Wpis z mikrobloga

  • 3197
Mireczki, mam zamiar przygotowac i zlozyc do Sejmu obywatelski projekt ustawy o przeciwdzialaniu wspoluzaleznienia od nikotyny. Oczywiscie nie sam, bo do tego potrzebuje fachowcow, wieeelu podpisow, osob medialnych itp. itd.

Ale wstepne rozmowy z prawnikami potwierdzają, że jest to mozliwe i calkiem realne jeszcze w tym roku.

Ustawa zakladalaby glownie:
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.
- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow
- wejscie do wydzielonej palarni w pubach musi byc oznaczone odpowiednio duzym znakiem ostrzegawczym wraz ze wszystkimi informacjami o szkodliwosci dymu papierosowego rowniez dla osob niepalacych
- odleglosc palarni od powierzchni rekreacyjnej/restauracyjnej nie mniejsza niz 20 metrow

Tyczy sie takze tego smierdzacego egowna.

Takze tak, czas isc na wojne z nowotworem ludzkosci jakim są palacze. Wiem, ze w obecnym sejmie trudno jest przepchnac cokolwiek obywatelskiego, tym bardziej tak godzącego w duzą grupę pOsłów miedzy innymi.
Niemniej jednak warto. Palacz niech sie truje sam we wlasnym domu - wara od naszych zdrowych płuc!

##!$%@? #zakazpalenia #projektobywatelski
  • 730
@Aveit:

- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.


Spoko, ale w takim jednocześnie chce wprowadzenia ograniczenia na hałas wydzielany przez dzieci. Jak ja nie mogę na swoim balkonie palić, to dzieci nie mogą drzeć mordy przez balkon tak, że nie można ich zagłuszyć telewizorem czy radiem. Inaczej pier***** się. Nie po to wydaje ciężko zarobione pieniądze na własne M( tak balkon
Ustawa zakladalaby glownie:

- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)


Nie rozśmieszaj mnie, jakie jest prawdopodobieństwo że chodząc po lesie stanie obok ciebie palacz i będzie ci kopcić prosto w ryj? Żadne. Sam nie palę i
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow


@Arveit:
Może po prostu zakażmy sprzedawać w całej Polsce, bo przecież do tego się ten punkt sprowadza. Walka dobra, ale przeginasz w drugą stronę i to co proponujesz jest zasadniczo inaczej ubraną w słowa abstynencją nikotynową. Która skończy się tym, że paliłoby się ruskie papierosy z przemytu bez akcyzy.
To jest właśnie drmokracja, kiedyś większość paliła to można było palić nawet w samolocie, a teraz mniejszość pali to nikt nie będzid mógł palić. Idiotyczny ustrój.
@zortabla_rt: nie mam, miałabym ciągłą migrenę, jak przestane mieć awersje do dzieci wtedy pomyśle o posiadaniu dziecka (i będę je pilnować żeby nie darlo się w miejscach publicznych) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)


@Arveit: fajny pomysł.
W końcu taka ustawa wejdzie w życie, doprowadzą do tego sami palacze, którzy nie szanują innych ludzi, za nic mają zdrowie oraz wolność innych, jak byście nie stali przy każdych drzwiach wyjściowych z budynków dymiąc na każdego kto przechodzi, nie palili na przystankach trując innych czekających, nie można okna w mieszkaniu otworzyć w mieszkaniu żeby przewietrzyć żeby rakowy dym nie wleciał do mieszkania, bo przecież hhurr moj balkon moge sobie palić durr,