Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję 3 lata w mojej obecnej firmie, to pierwsza praca, więc nie mam żadnego porównania. I odkąd czytam historie z wykopu spod tagu #pracbaza, coraz bardziej dociera do mnie, że mój szef to Janusz. Czy mam rację?

- firma informatyczna, tworzymy oprogramowanie
- chyba jedyna (?) tego typu firma, w której jest milion komputerów i zero klimatyzacji; w lecie mamy po 28-30 stopni w biurze, ale Janusz mówi, że to okej, bo przecież na dworze 33, więc w pomieszczeniu chłodniej
- nie obchodzi go niczyje zdanie, uważa się za najmądrzejszego, sprzedaje niegotowy, nietestowany produkt, a potem ma pretensje do programistów, że coś nie działa
- ZERO benefitów - jedyne co mamy to woda w kuchni, herbata jest tak ohydna, że kupujemy sobie własną, bo tego ścierwa pić się nie da; żadnych luxmedów, głupich multisportów, nic; jak przynosi pączki na Tłusty Czwartek, to zawsze jak najtańsze
- zmienia zdanie co kilka tygodni, zaprzecza sam sobie i ma pretensje, że robimy coś, co kazał robić, wmawia nam, że mówił co innego
- zero organizacji pracy, dzwoni do niego klient z jakimś problemem, to mu odpowiada "tak, tak, już robimy", no i każe programistom rzucać wszystko i naprawiać jeden problem, do czasu aż ktoś inny zadzwoni

No czy to jest #!$%@? normalne?

#praca #pracait #janueszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 10
OP: @lodyzketchupem u nas nie ma nawet ekspresu, tylko zwykły czajnik, ale ja nie piję kawy, więc kupuję sobie herbatę ;p
ale z tym wydzielaniem papieru to już jazda...
@PanProgramista w moim mieście nie za bardzo są jakieś godne polecenia korpo, szczerze mówiąc - poza tym, w korpo wcale nie jest tak fajnie, bo jak słucham relacji znajomych o jakichś durnych spotkaniach, raportach i rozmowach z psychologiem, to nie wiem, czy
4@AnonimoweMirkoWyznania: Wszędzie dobrze tam gdzie nas niema, wszędzie w każdej firmie są jakieś smaczki.
W 4 różnych januszexach pracowałem i nigdy nie miałem za darmo kawy/herbaty, także tym się nie przejmuj. Jeżeli płaci na czas to się nie martw, jest dobrze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak nie macie klimy, to ja bym się chętnie z Tobą zamienił. Mój pracodawca daje nam luxmedy (no akurat zwismedy), multisporty i inne pierdoły, z których i tak nie korzystam, ale klima to taka, że latem w swetrze muszę tu funkcjonować (przynoszę w torbie i zakładam na siebie równo z wejściem do budynku pracbazy). Mam tego dosyć. K*rwa. Jak jest lato to musi być gorąco. Takie jest odwieczne prawo natury.