Wpis z mikrobloga

@potatowitheyes Właśnie wiozę na wieś nasiona blisko 30 odmian pomidorów. U mnie w domu bardzo lubimy wschodnie odmiany tzn rosyjskie. Ogólnie odmian pomidorów jest multum. Spokojnie na allegro możesz dostać fajne odmiany, ale polecam więc do działu giełda na forumogrodniczym.info tam da się dorwać prawdziwe perełki.
@potatowitheyes: tzw. Maliniak i Ożarowski jak pisał wyżej fakir13. W poprzednich sezonach fajnie rosła mi odmiana Citrina (nie wiem czy to właściwa nazwa) która ma owoce w kształcie cytryny - bardzo dobrze owocowała.
W tym roku spróbuję czegoś nowego (a raczej starego, bo chodzi o stare odmiany) - zobaczymy jak wyjdzie...
@fakir13: @gobi12: @chuckd: Dzięki za propozycje :) Ja dosłownie szukam 5-6 odmian, żeby sobie posadzić po 2 krzaczki, bo mnie niestety ogranicza rozmiar tunelu.
@gobi12: faktycznie jest tych odmian tyle, że głowa mała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tych rosyjskich odmian mógłbyś polecić ze 2-3 które twoim zdaniem są najsmaczniejsze?
@chuckd: Jak stawiałem ten, to mi się wydawało, że jest za duży, że i tak nie dam rady go obrobić sam w wolnych chwilach, a teraz po pierwszym roku naprawdę marzy mi się jeszcze jeden taki mały tunel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@potatowitheyes: Sam jestem przed kupnem tunelu (zmiany, zmiany) i chyba wybiorę 18m2.
Prawda jest taka, że jeżeli masz miejsce, to warto kupić największy na jaki cię stać - w tunelu nie ma aż tyle roboty, jeżeli dobrze sobie to zorganizujesz (włóknina i linie kroplujące)
@chuckd: Mój tunel robiłem sam ze szwagrem, ale z wyglądu to właśnie coś w tym stylu jak ten co wkleiłeś.
Oprócz tych nowych odmian to planuję jeszcze w tym roku kilka ogórków szklarniowych, kilka odmian papryczek chili no i jeszcze te koktailowe pomidory co miałem w zeszłym roku. W tamtym sezonie miałem 58 roślin, jeżeli dobrze pamiętam, więc i w tym planuję podobną ilość. Jak wyjdzie w praniu to się zobaczy.
@potatowitheyes: Fajnie :) U mnie też była samoróbka, ale teraz zmieniłem teren i muszę coś od nowa sklecić, a czasu mało. Dlatego kupię chyba takiego gotowca na próbę.

Ponoć pomidory z ogórkami w jednym tunelu to tak nie za bardzo... - nie miałeś problemów w zeszłym roku w takiej konfiguracji?
@chuckd: W sumie to miałem problemy z ogórkami. Początkowo bardzo ładnie rosły, zbiory były bardzo udane, a po jakimś czasie wszystkie liście im zżółkły i nie pomogły na to żadne środki chemiczne.
Sąsiad miał ogórki gruntowe w polu i padły mu w tym samym czasie, uznałem więc że to jakaś choroba mi je położyła a nie sąsiedztwo w tunelu z pomidorami ;)