Wpis z mikrobloga

#capgemini #praca #rekrutacja #krakow

Cześć mirki i mirabelki!

Dostałam się do drugiego etapu rekrutacji do Capgemini na stanowisko Asystenta ds. Wsparcia Klienta Anglojęzycznego. Powiedzcie mi, co mnie może czekać i jak się najlepiej przygotować do rozmowy. Jest to moje pierwsze starcie z korpo, więc może jeszcze jakieś uniwersalne rady? Może znajdzie się tutaj też ktoś, kto na takim stanowisku pracuje i czy jest to coś warte, czy też nie jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest to jedyne miejsce do którego idę na rozmowę kwalifikacyjną i też nie jestem jakoś napalona na taką pracę, jednak chcę się przekonać na ile sobie poradzę i jak uda mi się wypaść.
  • 37
Cięzko mi powiedzieć, co to może być za stanowisko, ale dobrze jest sobie powtórzyć podstawowe terminy finansowe, może jakieś definicje. Przygotuj się dobrze z CV, tzn. żebyś umiała cokolwiek opowiedzieć o tym, co w nim masz. No i dużo uśmiechu i bądź sobą, będziesz mieć rozmowę z menagerami z którymi prawdopodobnie będziesz pracować, więc warto złapać z nimi dobry kontakt. :)
@szauni nie ma tak źle na początek, dobrze wiedzieć, teraz wiem że jak zrobię kurs z zarządzania (prawdopodobnie na bezrobociu było by za darmo lub pokrycie kosztów kursu w ramach samodoskonalenia zawodowego) i wtedy już stawka będzie 2500 netto .

Dzięki za odpowiedź. Życzę powodzenia, wierzę że się uda A stawka przyjdzie z wiekiem i wypracowanymi latami ((oo))
@ogorek: Jeszcze mam w planie jedną firmę turystyczną (ogólnie do tej pory moje całe życie zawodowe jest związane z turystyką. Pilot wycieczek here;). Teraz chce na chwilę osiąść na miejscu. Dość włóczęgi na ten moment. Szczerze, to szukam pracy dopiero od 3 dni, ale liczę na więcej odpowiedzi, bo mam dość fajne cv.
@koci-lapci: a jakie znasz języki i czego od pracy oczekujesz? jakie masz priorytety? $$$,atmosfera,rozwój? generalnie w krk w większość korpo jest do siebie bardzo podobna, ważne żeby wyrwać dobrą pensję i trafić do fajnych ludzi, żeby się psychicznie szybko nie wykończyć
@koci-lapci: Z tego co zdążyłam się zorientować, to pytania przynajmniej na pierwszym etapie dotyczyły IT. Takie podstawowe np. czym jest IP, albo czym się różni hardware od software. Z finansami nigdy nie miałam nic wspólnego.
@szauni: tam są dość fajne benefity, prywatny lekarz, punkty mybenefit i ubezpieczenie na życie. dużo zależy od tego do jakiego zespołu trafisz i na jakich ludzi. Ja bym zaryzykował i po kilku miesiącach starał się o lekką podwyżkę i od nowego roku awans o jeden poziom (15-20% podwyżki z automatu). W sumie dokładnie tak to u mnie przebiegało, ale podobno w katowickich oddziałach (w jednym z których jestem) jest lepiej, no
@ogorek: Angielski bardzo dobrze. Rosyjski komunikatywnie (z nim jest śmieszna sprawa, bo potrafię się dobrze porozumieć, ale nie znam zasad gramatycznych i nie umiem dobrze pisać. Mam rodzinę w Estonii i za dzieciaka chodziłam tam nawet do przedszkola, więc nauczyłam się tego języka, tak jak się dzieci uczą). Zależy mi na rozwoju i pracy kreatywnej. Kasa też jest ważna. Chciałabym po paru latach móc wyciągać 5000-6000 netto (zdaje sobie sprawę, że
@szauni: ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z branży turystycznej.. to ciekawa branża, jest się w ruchu, a nie siedzi przy biurku, w branży turystycznej pracują też fajni ludzie. Może zastanów się nad innym kierunkiem, ale właśnie w turystyce. może inna firma? z drugiej strony jak nie miałaś jeszcze styczności z korpo, to jak nie spróbujesz, to potem będziesz żałować, że nie spróbowałaś;)
@ogorek: Angielski biegle, uczę się hiszpańskiego. Mam roczne doświadczenie w PMO, ale zrobiłam lekką przerwę ze względu na przeprowadzkę, jednak znów mam zamiar sprobować wrócić do krk. Priorytety? Najlepiej, żeby było wszystko co wymieniłeś ;) Chociaż atmosfera zależy głównie od zespołu i z tym nigdy nie wiadomo. Zastanawiam się po prostu jakie korpo teraz oferuje najlepsze warunki.
@szauni: Więc to zapewne wsparcie jakiegoś projektu IT i na tym moja wiedza się kończy. W każdym bądź razie życzę powodzenia! Cap to dobry start, potem zawsze można zmienić firmę, co przeważnie łączy się z wyższymi zarobkami :)
@szauni: 26 lat to nawet nie jest początek życia;-) ale dobrze, że już teraz myślisz o kształtowaniu swojej "kariery" zawodowej. Większość to, co szumnie nazywa się w korporacjach IT to z reguły rzeczy, które można opanować już po 1,2,3 tygodniach, często są to różnego rodzaje helpdeski, albo praca ograniczająca się do obsługi kilku, kilkunastu programów. Oczywiście nie mówię tutaj o "prawdziwym" IT, zespołach, które produkują oprogramowanie itd.