Wpis z mikrobloga

Byłby ktoś chętny na uczestniczenie w takich powiedzmy amatorskich warsztatach, gdzie każdy by mógł wrzucać swoje materiały, czy notatki, albo realizowało by się jakieś małe projekty typu: zrób serwer www z wykorzystaniem takich i takich technologii, czy też skonfiguruj firewall w taki i taki sposób? Tak pytam, od dłuższego czasu chodzi mi coś takiego po głowie, żeby coś zorganizować, co jednocześnie pozwoli na rozwój i da dawkę wiedzy początkującym. Mam swoje serwery, więc było by na czym działać, tylko oczywiście to też jest ograniczone, ale nie spodziewam się jakiejś rzeczy chętnych, będę happy jak się uzbiera kilka osób, wiem że ktoś kiedyś tu zrobił kanał na discord, ale jednak taki sposób komunikacji sprawia, że jest to dosyć ograniczone. Najchętniej postawił bym jakiś open source portal społecznościowy, gdzie taka zamknięta grupa ludzi mogła by wrzucać swoje rzeczy, robić projekty itd... Jakieś uwagi, pomysły? Oczywiście mój czas jest z lekka limitowany, bo praca, dwójka dzieci, ale zauważyłem że podczas pracy z serwerami zbiera mi się sporo notatek, którymi mogę się chętnie podzielić. Nie jest to jakaś wiedza z najwyższej półki, ale może komuś się przydać. Może też jest więcej takich osób jak ja?
#sieci #informatyka #linux #serwery
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek_1984:
A ja właśnie tworzę regulamin;) Ogólnie całość jest tak zaprojektowana, że można sobie założyć projekt, zaprosić do niego wszystkich, albo wybrane osoby, bo nie każdy ma tą samą wiedzę i sobie go spokojnie realizować na serwerze proxmox. Świetnie to rozumiem, bo sam jestem raczej zajętą osobą, przy dwójce dzieci zawsze jest co robić;)
Wziąłem to pod uwagę, że ciężko będzie się zgrać w czasie, po to mamy naszego humhuba,
  • Odpowiedz
@ktusiewicz @stg44 @helmutt @wacek_1984 @Dobry_Ziemniak @s3b4 @lukasilestam @JanuszJanuszy @majsterV2 @lupoo @VoltageControlled @FurTemporis @gerard-kowalski @Atomic_Cookie @DJ_Luki @w_t_d @dev-ops @henkgreen @licuri

Strona jeszcze potrzebuje logo, muszę zrobić tam pocztę, dziś już mi brakło na to czasu. Do uzupełnienia jeszcze instrukcję, które będą do pobrania na stronie "witam" po prawej stronie. Proszę jeszcze nie próbować się
  • Odpowiedz
@eth0: nie wiem czy byłbym szczególnie przydatny dla was, sam tylko trochę kucuję i lekko znam linuxa, ale chętnie bym popatrzył co tam robicie, no przynajmniej na początku. więc jeśli tak też można, to jestem jak najbardziej chętny
  • Odpowiedz
@VoltageControlled:
Każdy jest mile widziany, każdy będzie mógł wrzucać treści na howtobeadmin.com, czy czytać co inni zrealizowali:) Za tydzień powinna działać już rejestracja na stronie, więc troszkę cierpliwości i myślę, że zabawa będzie przednia:)
Nie chodzi o to, że każdy ma być super wymiataczem, bo ja sam raczej jestem nie wiem czy średnio zaawansowany, coś tam umiem, coś tam robiłem, ale jeszcze wiele przede mną.
  • Odpowiedz
@VoltageControlled: nie pitol, lepiej coś robić ze swoją wiedzą, najwyżej będziesz dużo pytał, kolega @eth0: ma rację. Ja już dawno temu wypadłem z kucowania, ale teraz muszę się poprawić dość znacznie bo powoli chcę wychodzić z obecnej roboty
  • Odpowiedz
@wacek_1984 @VoltageControlled :
Całe szczęście humhub jest na tyle elastyczny, że można spokojnie jednocześnie realizować się jak się jest i początkującym jak i zaawansowanym w danej technologii, są od tego i tagi i możliwość tworzenia stref, czyli coś jakby grup z zarządzaniem uprawnieniami, w ten sposób można fajnie kategoryzować co do kogo trafia i przy okazji robi się już od początku jakiś porządek w treściach. Najbardziej martwię się o to
  • Odpowiedz
@ktusiewicz:
Pracę związane z serwerem mailowym zaplanowałem na niedzielę, więc rejestracja ruszy od przyszłego tygodnia, postaram się to uruchomić tak szybko jak się da i jak tylko to zrobię poinformuję wszystkich zainteresowanych. Ogólnie to nie jest dużo pracy, bo co tam dodać domenę i kilka wpisów do konfiguracji domeny, ale na niedzielę zaplanowałem sobie takie większe porządki na moim serwerze mailowym, a przy okazji uruchomię rejestrację i przetestuje ją;)
  • Odpowiedz
@themepresta: Zapraszamy do projektu!
Z nami nie musisz kupować VPSa lub zewnętrznego ip aby zestawić połączenie ze swoim robotem na końcu świata, oraz poznasz tajniki sztucznej inteligencji + BigDaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eth0: Panie,
- się rozkręca, więc jest lepiej niż było, to po pierwsze primo,
- jak się rozkręci to te kilka zł nie będzie raczej problemem, no ewentualnie spakuję i wyślę Ci z jeden serwer, to po drugie primo ;D
  • Odpowiedz
@wacek_1984:
Mam jakiś pomysł jak to wszystko zmonetyzować, ale to za wcześnie, by cokolwiek pisać. Najpierw musiał bym zacząć od rozmowy z księgową, bo firmę mam w Anglii, co zresztą widać w regulaminie;) Póki co koszta to prąd, jeden vps od vultr, reszta serwerów i tak stoi i hostuje strony i wysyła pocztę. Ogólnie też się cieszę, że jest jakiś postęp, dopiero jak siądzie te kilkanaście osób i zrobi sobie
  • Odpowiedz
@eth0: Zarejestrowałem się (rozumiem, że już można?), na razie czekam na dalszy rozwój, niestety ten tydzień będę mieć mocno zajęty, więc jak coś to w przyszły weekend bym coś mógł potestować.

Może jak już wszystko będzie gotowe to napisz to w osobnym wpisie, bo ten ma już sporo postów.
Ktoś miał pomysł, żeby projekt na Mirko tagować #itlab , myślę że to dobra nazwa, jak go wypromujemy bardziej
  • Odpowiedz