Wpis z mikrobloga

Wiemy już, że w PL nie ma antysemityzmu, teraz dowiedzieliśmy się jeszcze, że nie ma rasizmu...

Bardzo #!$%@? mi źle z tym że serial wydaje netflix. Nie zdzierżę żeby któryś z głównych czy pobocznych bohaterów był czarny, po prostu mi to nie pasuje jak cholera.

ak będzie chociaż jeden czarny wiedźmin to pierdziele i nie oglądam. Nie jestem rasistą ale niech spadają z ta polipoprawnością.


https://www.wykop.pl/link/4188123/wiedzmin-wiemy-jacy-bohaterowie-pojawia-sie-w-serialu-netflixa/

W sumie to chciałbym, żeby protagonistę przerobili na lesbijską murzynkę... Ja tego nie będę oglądał tak czy srak, a gorzkie żale wykopków będą wyborne...

#neuropa #4konserwy
  • 22
nie wiem, czego nie rozumiesz. To jest po prostu niezgodne z "lore" świata.

To tak jakby we "Władcy Pierścieni" Frodo Bagginsa grał Samuel L. Jackson, bo politpoprawność. Świetny aktor? Świetny. No i co z tego, skoro jego aparycja nie pasuje do roli, tak samo jak kurna do roli Alicji w Krainie Czarów.


@jack-lumberjack: A gdzieś w tej bajce było, że wszystkie postacie są w 100% białe??? Czytałem sto lat temu, ale
@wasted: Nie rozumiem co ma rasizm do tego? To jest po prostu wrzucanie różnorodności na siłę. Jakby z Wiedźmina zrobili bruneta z nadwagą o wzroście 1.59m to też byłoby ok? Rasizm nie ma tu nic do rzeczy, po prostu trzymajmy się pewnego kanonu i tyle. To nie gra crpg gdzie wybierasz sobie kolor skóry, płeć (to też skandal, nie? Jest tylko male/female) i orientację seksualną. To serial na podstawie książki.
Swoją drogą, co by się stało gdyby Samuel L. Jackson zagrał Alicję z Krainy Czarów??? Armagiedon??? Koniec cywilizacji białego człowieka?


@wasted: Zupełnie nic, tylko taki filmik wylądowałby na youtubie pod tytułem "Alicja w Krainie Czarów - Historia Prawdziwa".
To jest po prostu niezgodne z "lore" świata.


@jack-lumberjack: co jest niezgodne? występowanie innych kolorów skóry niż biała? czy na pewno kolor skóry wszystkich bohaterów był dokładnie określony czy może przez to, że saga była inspirowana historią/mitologią europejską to czytelnicy zakładają, że bohaterowie są biali?

To tak jakby we "Władcy Pierścieni" Frodo Bagginsa grał Samuel L. Jackson, bo politpoprawność. Świetny aktor? Świetny. No i co z tego, skoro jego aparycja nie
co jest niezgodne? występowanie innych kolorów skóry niż biała?


@6c6f67696e: nigdzie tego nie napisałem. Ktosnawet chyba wczoraj w temacie napisał, że dla filmu dobrze by było umieścić "śniadoskórych" aktorów jako Nilfgaardczyków, a Elfów żeby grali Indianie. Ale czarny w roli Geralta w tego typu produkcji po prostu mi nie pasuje. Tak samo jakby mi nie pasowała Whoopie Goldberg w roli królowej Jadwigi, czy Cezary Pazura w roli Martina Luthera Kinga.
Ale to fikcyjne uniwersum ma dokładnie opisane jak wyglądają postaci. Mnie #!$%@? tylko to, że na siłę próbuje się to zmieniać, bo tak, bo takie są wymogi teraz.


@just_for_the_moment: Każda postać ma dokładnie opisany wygląd??? A nawet jeśli, to co??? Wygląd można zmienić... Bywały koncepcje artystyczne wg. których Abraham Lincoln (postać prawdziwa- nie z bajek, jak Wiedźmin) był robotem/wampirem/kosmitą etc... I co? I gówno, nikogo to nie przejęło...

I nie próbuje
Ale czarny w roli Geralta w tego typu produkcji po prostu mi nie pasuje.


@jack-lumberjack: czy ktokolwiek pisze o czarnym geralcie w innym celu niż wywołanie bólu dupy psychofanów? Bo zarzut co do producentki to zazwyczaj są o to, że chce żeby "wszyscy byli reprezentowani" a nie, że chce czarnego Geralta (no chyba, że coś przeoczyłem)
@wasted: Nie mam nic przeciwko czarnoskórym postaciom w tolkienopodobnej fantasy, ale ja bym wolała, żeby to miało sens. Geograficznie tak już jest, że ludzie zaludniajacy jakieś tereny są podobnego typu fizycznego. Jeśli więc widzę czarnoskóre postacie wśród białych (albo vice versa), chcę wiedzieć, skąd się tam wzięły. Kupcy z daleka? Inwazja? Handel niewolnikami? Jakiś władca sprowadził jako specjalistów? Inne wyjaśnienie? (Magia?) To trzeba przemyśleć, a nie bezmyślnie ładować a la Skirim.
@wasted: Coś ci wytłumaczę. Pewne dzieła (nie tylko literackie, jak w tym przypadku) dzieją się w określonej epoce, w określonym miejscu, a bohaterami są określone postacie.

Świat wiedźmiński to świat w jakiejś mierze wykreowany na podstawie średniowiecznej europy, konkretnie naszych okolicznych regionów. Oczywiście świat został znacznie ubarwiony poprzez dodanie magii, elfów, krasnoludów, potworów itp.

Przechodząc do meritum - w książkowym Wiedźminie jest pełno różnych (również pod względem rasy) postaci. Nie ma
@wasted: Czyli Ty masz to w dupie, co robią z Wiedźminem, widać wyraźnie, że to Cię nie interesuje, ale nie omieszkasz płakać, tupać nóżkami i piszczeć "RASISTA RASISTA!!!11111", bo ktoś wyraził negatywną opinię o tym pomyśle. Nice logic.