Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z chlopakiem... Otoz wyjechalismy za granice do Anglii (on 30 lvl, ja 24) na stałe. Obydwoje jestesmy wykształceni (on mgr inż., ja inż.). Nie kontynuuje studiów mgr ze względu na ten wyjazd, wpakowałam w to wszystkie swoje pieniądze, rzuciłam fajną pracę, wyprowadziłam się z ładnego mieszkania i... żałuję.
Chłopak obiecywał mi pomoc w szukaniu pracy i myślałam, że będzie to polegać na czymś innym, niż się okazało. W rzeczywistości siadamy przed komputerem i czyta mi oferty "pakowanie kanapek w fabryce na taśmie" albo "sprzątanie na zmiany nocne". Jestem w szoku. Gdybym miała popracować, zarobić i wrócić do Polski to ok, ale przyjechaliśmy tu na stałe, aby tu żyć. On zna angielski bardzo dobrze, już mieszkał kilka lat za granicą, ale ja znam język tyle co ze szkoły. Nigdy nie ukrywałam przed nim, że angielski znam raczej średnio a on mimo to obiecywał mi wygodną pracę, kazał tylko skończyć studia... Myślałam, że ten tytuł inżyniera do czegoś mi się przyda...
Przez to zmieniły się moje uczucia do niego bo ja bym nie pozwoliła aby on miał taką pracę jako osoba wykształcona która uczyła się wiele lat po to aby właśnie takich rzeczy nie robić. Jest to dla mnie porażka bo rzuciłam fajną pracę w w Polsce i już wrócić do niej nie mogę, w ogóle nawet nie mam z czym wrócić do Polski bo wszystkie oszczędności wydawałam na ten wyjazd. Strasznie zawiódł mnie mój facet, nigdy nikt mnie tak nie rozczarował i nie zawiódł. Co mam zrobić? Czy coś jest ze mną nie tak? Nie unoszę się dumą, po prostu wyjazd był jego pomysłem a ja ufałam w jego "lepsze życie" ale dla mnie praca sprzątaczki na obczyźnie nie jest lepszym życiem. Różnica jest taka, że w supermarkecie wychodzimy z pełnym pierdół koszykiem, a w Polsce kupowało się tylko potrzebne rzeczy (+ oszczędzałam ok 1000 zł miesięcznie!!! więc źle nie było). Będę tu chyba musiała podjąć jakąś pracę bo jestem tu już kilka tygodni nie pracując. Proszę o jakieś porady, nie wiem ani co myśleć, ani co mam robić.... Nie wiem jak teraz mam ułożyć sobie życie, nie wiem co zaplanować, nie wiem dlaczego on mnie tak traktuje i dlaczego nie powiedział mi o tym wcześniej... Nie mam z kim o tym nawet pogadać bo jestem tu zdana tylko na niego... :/

#emigracja #uk #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet jak Cie chlopak oszukal, glowny problem to Ty masz sama ze soba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak mozna sie przeprowadzic do obcego kraju nie znajac bardzo dobrze jezyka w nim uzywanego i oczekiwac od razu dobrej pracy? Co Ty myslalas, ze przyjma Cie i dostaniesz kogos kto bedzie Ci tlumaczyl jak przedszkolakowi a jak nie rozumiesz to rozrysowywal na kartce?
Co wiecej, jakim cudem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zycie na emigracji na początku nie jest łatwe, naucz się języka pojdź do pracy i jak zaoszczedzisz kilka groszy zacznij inwestować w siebie- nauka języka, kursy następnie poznaj znajomych i wtedy będzie lepiej sie Tobie żyło.
  • Odpowiedz
Gdybym miała popracować, zarobić i wrócić do Polski to ok, ale przyjechaliśmy tu na stałe, aby tu żyć.


@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież w UK praca w fabryce kanapek to max na co możesz na początku liczyć - patrz szklany sufit, zwłaszcza bez doświadczenia. To samo jest przecież w Polsce, znam Ukrainca który był na Ukrainie nauczycielem akademickim a w Polsce jeździ autobusem i i mówi, że wychodzi na tym lepiej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czujesz nie moc? na poczatku kazdy zaczyna od nizszego pulapu, zwlaszcza jesli twoj jezyk jest slaby, nie denerwuj sie na ta sytuacje, daj sobie rok w takiej gownopracy, gdy juz opanujesz jezyk do takiego stopnia ze bedziesz sie czula pewniej, uderz w prace o twoim kierunku, znam to po sobie ze pierwszy rok jest c-----y, szkoda ze uwierzylas w slowa ze bedzie juz czekala praca dla ciebie jak wyjedziesz,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No bez ang to nie ma co liczyć na kokosy, ale zdecydowanie może być lepiej niż te wymienione oferty - a niektóre to tylko tak pozornie źle brzmią i w rzeczywistości to jest ... piekło niemalże. Opcja dla Ciebie to jest wziąć CV i pójść do centrum (o ile nie jesteście naprawdę na jakimś zadupiu) i w takich miejscach ciągle potrzebują ludzi od obsługi czy np. na bar, gdzie
  • Odpowiedz
@RocketQueen: A w temacie jest inżynier czy mgr kulturoznawstwa? Mówimy o dobrych kierunkach, wiec już nie naginaj swojej pseudo hipotezy. Magister to nie tylko kulturoznawstwo itp. Myślisz, ze 100% magistrów z Polski pracuje w UK za minimalna xD? Ci co znają angielski i skończyli dobry kierunek to pracują za dobre pieniądze w zawodzie.
  • Odpowiedz
@szpongiel: Serio myslisz, ze aż tak dobrze pójdzie? Dalej ten angielski nie będzie taki dobry. W UK jest wielu Brytyjczyków inżynierów, którym tez często nie jest tak banalnie znaleźć dobrej pracy a są nativami oraz maja A Levels i GCSE, o które często pytają pracodawcy wiec nie wiem czy tak z górki będzie.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Jak to polskie wykształcenie tam nic nie znaczy? To dlaczego znam ludzi, którzy maja wykształcenie z Polski i znaleźli dobra prace w zawodzie w UK? Znają angielski, owszem ale ich wykształcenie z Polski się liczy. Wiec nie kłam.
  • Odpowiedz
@dnasstorm zależy gdzie w UK i od czego inżynier ale generalnie rynek pracy jest chłonny. Jeśli się coś potrafi to nie ma problemu, pozostaje tylko zacisnąć zęby na jakiś czas i szkolić język, choć wiem że to się łatwo mówi...
  • Odpowiedz
@DroMak: Kolejny co się gowno zna. Jak to nic nie dają? To czemu znam bardzo wielu inżynierów co zarabiają bardzo dobre pieniądze w wielu krajach świata? Kto by tworzył np. silniki do samochodów i bardziej skomplikowane rzeczy skoro nie inżynierowie po studiach? Twój Michał po zawodówce? Ogarnij się. Jak przynosił prace z zeszłych lat to są wychwytywane jako plagiat przez systemy antyplagiatowe, a suchar ci trójki nie da.
  • Odpowiedz