Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #elektronika #diy #hobby
Hej,
Wrzucilem, na majsterkowo kurs, wraz z wideo jak z kamerki Rpi bez zadnych pluginow iz minimum pracy miec obraz w czasie rzeczywistym (200ms) na stronie internetowej + sterowanie pozycja kamery - działa też na komórce. Może kogoś zainteresuje :)
https://majsterkowo.pl/obraz-z-raspberrpi-w-oknie-przegladarki-sterowanie-pozycja-oswietlenie/
( ͡° ͜ʖ ͡°)
remotemeOrg - #raspberrypi #elektronika #DIY #hobby 
Hej, 
Wrzucilem, na majsterkow...

źródło: comment_AR6cwnJBIMsP9xLhE9vdrxYbSyGuaTgM.gif

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przepraszamczytenloginjestwolny: nie wiem jak z octopi ale ja Ci podam przykład Domoticza. Hula on u mnie lokalnie na 192.168.1.10:8080 i żeby wypuścić go na świat musiałem:
1. zarejestrować się na no-ip chyba .org tylko co miesiąc trzeba klikać w email żeby działało
2. wpisać te dane z no-ip na netiaspocie (to mój modem/router) Ty musisz alternatywnie na tym co masz, większośc obsługuje ddnsy
3. przekierować portu 8080 na rpi czyli
  • Odpowiedz
mowisz moim systemie ? . No-ip jest bardziej uniwersalny, system remoteme.org pozawala Ci z zewnatrz wysyłać wiadomośći do RasbperryPi te wiadomości trafiają do skryptow (np pythonowych) i taki skrypt jak odbierze "1" to robi costam - bo tak go napisales . Podobne wiadomosci mozesz wysylac z/do arduino ktore jest podłączone do neta, i tak samo do/z stron internetowych.
Tak to jest moj autorski system i planuje zeby był darmowy, chodzi o to
  • Odpowiedz
@remotemeOrg: czyli podsumowując radzisz zamiast no-ip użyć Twojego portalu, tokenów itd.? Ogólnie to bardzo fajna idea i wydaje się bezpieczna. W pierwszym momencie się zastanawiałem czemu nie znałem tej stronki ale nic dziwnego jak to Twoje dzieło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: zalezy do jakich zastosowań ;) Jak chcesz mieć obraz z kamerki, albo zbudowac sobie strone html z buttonami gdzie butotn jeden swieci Ci swiatlo w pokoju, albo skomunikowac ze soba arduino w roznych lokacjach to tak, z moim systemem jest prosciej i nie skupiasz sie na rzeczach typu spiecie komunikacji ;)
- musze pomyslec nad jakims prostym opisem projektu zeby wsyztko bylo jasne. ;) Dzieki
Apliakcja jest narazie w
  • Odpowiedz