Wpis z mikrobloga

#pocztapolska
#zalesie

Poczta Polska, pocałujcie wy mnie w dupę.

Ósma rano, wbijam na pocztę, z paczką do wysłania. Cztery punkty obsługi klienta, z czego oczywiście czynne jedno. Odstałem swoje, podaję paczkę, podaję wcześniej wypełniony druk, który używam od lat i zonk. Druk nieaktualny, od stycznia weszły nowe druki, to nic że wszystko jest takie same i tylko u góry inne logo /paczka + /. #!$%@? wyszedłem, wypełniłem nowy druk w samochodzie i z nowym drukiem wbijam radośnie do innego punktu poczty polskiej. Oczywiście swoje odstałem oddałem paczkę i druk, wyciągam jak zwykle kartę żeby zapłacić i co??? #!$%@?, ten punkt pocztowy nie obsługuje płatności kartą! 90 %punktów ma terminale, ale ten akurat nie. #!$%@? moje sięgnęło zenitu. Rzuciłem soczyste "ja #!$%@?", #!$%@?łem ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolesia za brak terminala i wyszedłem. Postanowiłem się nie poddawać i ruszyłem do oddalonego o kilometr głównego urzędu pocztowego. Wysiadłem z samochodu, paczka w dłoń i rura. Tym razem musi się udać. Otwieram drzwi pięknego głównego budynku poczty polskiej, wchodzę do środka, a raczej chciałem wejść. Niestety, nie dało się, bo kolejka od dwóch czynnych okienek, na sześć możliwych, kończy się przy drzwiach. Podałem się, rzadko mi się to zdarza, ale się podałem. Zaraz jadę do paczkomatu inpost, gdzie spokojnie nadam paczkę i zapłacę kartą.

Poczto polska, jakim cudem wy jeszcze istniejecie???
Skostniała pozostałość poprzednich czasów, całkowicie opierająca się jakimkolwiek zmianom.
Od dzisiaj omijam was z daleka.
  • 14
via Android
  • 0
@pcela
Zaskoczyłeś mnie. W okienku otrzymałem info, że na tym druku nie przyjmą paczki. Bardzo Ci dziękuję, zaraz wyślę stosownego emaila.
@pcela @Minetqa @Zielona_Beczka: już były takie tematy o nieprzyjmowaniu Paczka24/48, ale żadnej oficjalnej informacji o ich wycofaniu nikt nie podał. Z tego co ustaliłem, to aktualnie nieprzyjęcie tej paczki jest niezgodne z regulaminem.

Jednak od 2 marca 2018 przyjmowane będą etykiety tylko z e-nadawca i wtedy faktycznie będą mogli odmówić przyjęcia zwykłej etykiety.

[Regulamin świadczenia niepowszechnych usług pocztowych PACZKA24 i PACZKA48 w obrocie krajowym](http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/Regulamin-świadczenia-niepowszechnych-usług-pocztowych-PACZKA24-i-PACZKA48-w-obrocie-krajowym_od-02.03.2018r..pdf)

Obowiązuje od 2 marca
@wkto: Nie wiem czy było oficjalne info dla klientów, my dostaliśmy takie, że Paczki 24/48 przyjmujemy do końca roku a później już tylko Paczka+. ¯_(ツ)_/¯ Nawet nie wiem czy jeszcze działa nam formatka do wprowadzenia starej Paczki 24/48 (pewnie nie - więc nawet gdyby ktoś się uparł nadać ręcznie to figa).