Wpis z mikrobloga

Zatrzymali mi paczkę do kontroli celnej i skontaktowała się ze mną miła Pani z DHL. Podałem wszystkie dane przesyłki jak cena, screeny itp. Po kilku minutach dostałem maila że koszty wyniosą około 90zł. Napisałem maila z pytaniem skąd takie astronomiczne koszty przy paczce za zaledwie 20$. Pani mnie poinformowała, że ponieważ był to "free shipping" to urząd dolicza jakąś abstrakcyjnie wysoką stawkę 100$ jako jakiś średni statystyczny koszt przesyłki i wszystkie dalsze koszty ponoszę od 120$ a nie od 20$. Dodatkowo na rachunku który dostali celnicy była wpisana cena 15$, czyli brakowało 5$ które jak zakładam poszły na przesyłkę ale nie były wyszczególnione. Zapytałem czy jak doślę rachunek z shippingiem na 5$ to coś zmieni, a Pani stwierdziła że w sumie tak (MVMT i tak mi nie chciało takiego wysłać ostatecznie), ale celnicy mogą nie uwierzyć że wysyłka to było tylko 5$. Wie ktoś może o co tu chodzi, bo nie wiem czy żyję już w tak durnym państwie czy Pani leci w kulki? Paczka z USA, pasek MVMT.
#dhl #kurier #pytaniedoeksperta #mvmt #usa Wołam #aliexpress bo na pewno ma ktoś doświadczenie z DHL.
  • 36
@smietanaminer: celnicy nie robią nic na wiarę, tylko na dokumenty od agencji celnej DHL. Chinczyk zawsze dołącza jakieś lewe faktury. Zdobądź od niego fakturę z pozycjami typu $15+$5 wysyłka. Niby ile kosztowała ta wysyłka jak nie $5?
Zapytaj także czy przesyłka z "shipping fee included in items price, DDU Poland" przejdzie.
Zapytaj o odprawę bez prowizji wykładowej ("płatność H").

Dokumenty jak np. kompletnie zmieniona faktura możesz zawsze podesłać.
@smietanaminer: No to wołamy specjalistę, który miał z nimi styczność setki razy @Andczej.
Moje sugestie:
- załatwiaj to możliwie jak najszybciej, bowiem za składowanie paczki powyżej 4 dni, doliczają opłatę 100 zł netto,
- napisz miłej pani, że nie masz zamiaru oszukiwać, łącznie zapłaciłeś tyle ile przesłałeś na potwierdzeniach zamówienia/płatności. Wiesz także czym jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Z tego powodu poproś aby dokumenty wystawiła na kwotę, którą przedstawiłeś. W razie podejrzeń
@Andczej: Zawiły regulamin mają, przynajmniej w kwestii opłat wszelakich( ͡° ͜ʖ ͡°) Kraków też podlega pod AC DHL Katowice, miałeś perypetie z szacowanymi kosztami przesyłki?
@Bij00u: screen z zamówienia i oferty sklepy (żeby było widać że freeszip) + opis słowny że wysyłka jest wliczona w koszt przedmiotu i jako klient nie mam możliwości stwierdzenia ile kosztowała ale że opłaty zostały poniesione przez nadawce
@Andczej: I następuje błędne koło. To oni przedstawiają, że wg nich średni koszt to $100( ͡° ͜ʖ ͡°) A tym im piszesz, że niemożliwe, bowiem kupiłeś np. słuchawki i łącznie zapłaciłeś $9.99.
@Bij00u: nigdy tak nie miałem, raz tylko pani stwierdziła że przydałby się na to papier, odpowiedziałem że ok nie ma problemu mogę napisać do sklepu a oni zrobią dla mnie dowolny nic nie warty papier jaki tylko im napisze żeby zrobili, zapytałem czy to ma sens, odpowiedziała że nie i niech zostanie to co jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bij00u: @Andczej: Ja z Krakowa jestem właśnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Napisałem ostatniego maila do nich z takim tłumaczeniem jak zaproponowane. Nie jestem tylko zorientowany czy jeżeli ta Pani przestawi dokumenty celnikom i oni faktycznie naliczą jakieś 90zł opłat łącznie to czy mogę jeszcze wtedy się wycofać czy już za późno? Pomijam że chyba zaczynam być na granicy opłat za magazynowanie i też nie wiem co
@smietanaminer: Hmm, jeśli jednak wielewiedząca pani z DHL doliczy do podstawy opodatkowania urojone koszty przesyłki, zapłać te 9 dych. Przynajmniej z trzech powodów:
- aby towar mieć szybko w domu,
- aby nie odesłali paczki do USA,
- abyś nie musiał ponosić kosztów magazynowania DHL.
Następnie wnieś zażalenie do UC w Katowicach (tam pójdą Twoje pieniądze), o błędnie naliczoną podstawę do opodatkowania.
Jest też możliwość, że Pani z DHL nie doda
@Andczej: @Bij00u: Przesyłka szła do Katowic z Filadelfii raptem 3 dni. Po odesłaniu do MVMT mam całkowity zwrot. Najgorzej jak mnie naciągną na jakieś magazynowanie, bo sama ta Pani stwierdziła że jeszcze jeden dzień potrzyma bo "może nadawca zapłaci", mimo wszystko chyba w dobrej wierze. Także spokojnie niech to odsyłają a ja będę zamawiał po kolei z różnymi opcjami VATu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obstawiam że