Wpis z mikrobloga

Zatrzymali mi paczkę do kontroli celnej i skontaktowała się ze mną miła Pani z DHL. Podałem wszystkie dane przesyłki jak cena, screeny itp. Po kilku minutach dostałem maila że koszty wyniosą około 90zł. Napisałem maila z pytaniem skąd takie astronomiczne koszty przy paczce za zaledwie 20$. Pani mnie poinformowała, że ponieważ był to "free shipping" to urząd dolicza jakąś abstrakcyjnie wysoką stawkę 100$ jako jakiś średni statystyczny koszt przesyłki i wszystkie dalsze koszty ponoszę od 120$ a nie od 20$. Dodatkowo na rachunku który dostali celnicy była wpisana cena 15$, czyli brakowało 5$ które jak zakładam poszły na przesyłkę ale nie były wyszczególnione. Zapytałem czy jak doślę rachunek z shippingiem na 5$ to coś zmieni, a Pani stwierdziła że w sumie tak (MVMT i tak mi nie chciało takiego wysłać ostatecznie), ale celnicy mogą nie uwierzyć że wysyłka to było tylko 5$. Wie ktoś może o co tu chodzi, bo nie wiem czy żyję już w tak durnym państwie czy Pani leci w kulki? Paczka z USA, pasek MVMT.
#dhl #kurier #pytaniedoeksperta #mvmt #usa Wołam #aliexpress bo na pewno ma ktoś doświadczenie z DHL.
  • 36
@smietanaminer: Nie jestem bojąca się wszystkiego. Ale nie "kop się z koniem". Firma ze Stanów na pewno nie zapłaci podatku za Ciebie, a ze zwrotem pieniędzy za cofniętą przesyłkę może być różnie.
Rób jak chcesz. To jest tylko mój punkt widzenia. Nie miałam takiej sytuacji.
@Andczej: to niezła opłata ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tą Panią też zagadałem o to, to powiedziała mi że przez ten "free shipping" to nieważne jak to bym załatwiał to i tak wyjdzie tak samo. Jeszcze w sumie ciekawe skąd to 90zł jest naliczone, jeżeli ona coś mówiła o 23% ze 120$ (ok 90zł), 17zł to opłata za reprezentowanie, 60zł minimalna prowizja DHL czyli łącznie dobre 160zł. Te
@smietanaminer: Prowizja DHL, w tym przypadku jest uznaniowa. Mogą ją naliczyć lub nie. Spoza UE zamawiałam DHLem tylko kilka przesyłek. Oddział poznański nigdy nie naliczył mi dodatkowych opłat, a VAT zawsze. Co do opłat dodatkowych, to oni mają je w regulaminie, który siłą rzeczy akceptujesz powierzając im dostawę zamówienia. Absurdem są szacowane koszty wysyłki - $100.
A w zakupach z USA nie mam żadnego doświadczenia. Tylko wiem, że jak Chińczyk by
@smietanaminer: hej na czym stanęła Twoja sprawa? Ja dziś dostałem od DHL info, że mam im zapłacić za cło 78zł. Za towar który mi wysłali miesiąc wcześniej. Wtedy nikt mi nie powiedział, że zostało naliczone cło. Ot tak sobie za mnie zapłacili a teraz żądają 78zł za to... Dodam, że mój towar kosztował 160zł plus ponad 20 dałem za przesyłkę z Chin