Wpis z mikrobloga

#java #javapomoc
Kurde zgłupiałem :P Mam klasę Hamburger i można skonfigurować sobie hamburgera oraz 3 dodatki. Następnie w zależności od czego czy i co wybrałem dodawana jest ich cena do GrandPrice. Jak zrobić żeby metoda addPrice wykonywała się automatycznie? Bo póki co muszę ją wywołać w mainie działając tak:

**standardBurger.getGrandPrice();**
Oczywiście standardBUrger tworzę przez

Burger standardBurger = new Burger("Standard Burger","White bread","Duck",5,true,true,true);
borrow - #java #javapomoc
Kurde zgłupiałem :P Mam klasę Hamburger i można skonfiguro...

źródło: comment_roGQhLbhfJ5tWMU6KMyjB1ha02YLsaYZ.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@borrow: po co tworzysz zmienną int tylko po to, żeby dodać 1, zamiast od razu dodać 1 do ceny? Oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@borrow: i jak dojdzie kolejny składnik to będziesz rekompilował całość i deployował?
Nie lepiej zrobić nową klasę na składnik, która będzie miałą pola nazwa, cena a w burgerze tylko listę czy tam tablicę składników?
Dodatkowo wtedy robisz metodę dodawania nowego składnika która z automatu do sumarycznej ceny zaciąga cenę składnika.
  • Odpowiedz
@sorhu:
@nietuzinkowyBarnaba: sorry za formę

/ Our application will help Bill to select types of burgers, some of the additional items (additions) to
// be added to the burgers and pricing.
// We want to create a base hamburger, but also two other types of hamburgers that are popular
  • Odpowiedz
@borrow: Z dodatkow zrob sobie obiekty, ktore beda zawieraly cene i potem zaimplementuj getGrandPrice() jakos tak:

return ingredients.stream().reduce(basePrice, Double::sum);
Poza tym nie wrzucaj az tylu parametrow do konstruktora.
  • Odpowiedz