Wpis z mikrobloga

Jestem za tym aby w Polsce zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie,wiem że to droga impreza ale takie same były obawy przy Euro 2012 roku,pamiętajmy też że takie imprezy dają impuls do inwestycji sportowych i drogowych,Euro 2012 się skończyło ale stadiony i drogi zostały.

Wiem że przy takich imprezach w naszym kraju może dojść do różnych wałów,ale być może jest szansa że taka impreza mogłaby przyciągnąć na południe Polskie różnych prywatnych sponsorów i inwestorów.

Smutna prawda jest niestety taka że to wszystko zależy od polityków którzy są skorumpowani i nie mają pojęcia o biznesie.

Jak już mają p-----------ć kasę(bo nie łudźmy się każda władza jest podobna i szans na większych zmian w kraju nie widać) to wolę żeby przepieprzyli na drogi,na stadiony,na skocznie na lodowiska,bo z tego przynajmniej my i nasi sportowcy będziemy mogli korzystać przez wiele lat.

Zapraszam do dyskusji :)

Kielek96 - Jestem za tym aby w Polsce zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie,wiem ż...

źródło: comment_MSXwuS6RQOHSlAqn73J3dZJPXi32zSIz.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kielek96: jak na Euro budowa dróg i austostrad się rozpoczęła, to do dzisiaj się nie może skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), taki impet k---a ich mać. Najpierw niech zrobią infrastrukturę, a potem się bawią w olimpiady i klepanie po plecach przed kamerami
  • Odpowiedz
@Mald: @PatologiiZew: @jack-lumberjack: Wszyscy macie racje,jest wiele inwestycji koniecznych w inne miejsca,jeżeli by ode mnie zależały finanse publiczne to również pomysł igrzysk odłożyłbym w długim czasie.

Ale niestety jestem realistą i wiem że przez następne 20 lat będzie nami rządziła banda złodziei z tej czy innej partii(jak widać Polacy lubią wybierać takich ludzi do rządu) którzy p------------ą i będą p-----------ć nasze ciężko zarobione pieniądze na jakieś
  • Odpowiedz
owszem, musimy mięć obiekty sportowe aby osiągać sukcesy ale budowa tych obiektów nie powinna być związana z organizacją igrzysk. Skupmy się na kilku dyscyplinach - wybudujmy obiekty, zapewnijmy zaplecze, trenerów, logiczny rozwój zawodników a dopiero potem róbmy kolejny krok.


@Deba: No właśnie,tylko że jakoś nikt nie chce tego zrobić od tylu lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kielek96: To naprawdę NIE jest dobry pomysł. Igrzyska w swoim kraju - fajna sprawa, ale ta zabawa trwa raptem 2 tygodnie. Ponadto, igrzyska to NIE jest inwestycja, a konsumpcja. Zakładając optymistyczny wariant, że da się zorganizować to w miarę ekonomicznie, mając dobry plan jak zagospodarować całą masę obiektów już po, to i tak bilans wychodzi na minusie i trzeba mniej lub więcej do interesu dołożyć. Dlatego na organizowanie w dzisiejszych
  • Odpowiedz
@kuziu13: Pełna zgoda,to nie jest tak że ja nie wiem że są ważniejsze wydatki jak na przykład Służba zdrowia itp. ale spójrz ile władza ta czy inna marnotrawi nasze pieniądze.

Mamy ważniejsze sprawy na głowie jako kraj. Służba zdrowia leży, ZUS jest reanimowanym trupem, do tego cała masa innych problemów. Dlatego ja, jako fan sportu i idei olimpijskiej, jestem jednoznacznie na NIE.


100% zgody tylko żaden rząd(PO,PiS czy tam cokolwiek jeszcze będzie przy korycie) nie naprawi ci systemu emerytalnego oraz służby zdrowia w ciągu najbliższych 20 lat bo ten będzie wolał rozdawać swoim kolesiom,fundacjom no i przede wszystkim będzie organizować drogie programy(500+) tylko po to by kupić sobie
  • Odpowiedz
@Kielek96: Problem w tym, że wychodzisz z błędnego założenia. Przynajmniej tak mi się wydaje, popraw jeśli będzie inaczej. Wydaje Ci się, że politycy, i tak, i tak zawsze jakąś ilość pieniędzy przepierdzielą. Z tym, że Twoim zdaniem, gdybyśmy zorganizowali u nas igrzyska, to pieniądze byłyby też przepierdzielone, ale w tym przypadku my jako społeczeństwo coś byśmy z tego przepierdzielenia jednak mieli. Tak przynajmniej ja to zrozumiałem. Natomiast jest to błąd,
  • Odpowiedz
Pełna zgoda,to nie jest tak że ja nie wiem że są ważniejsze wydatki jak na przykład Służba zdrowia itp. ale spójrz ile władza ta czy inna marnotrawi nasze pieniądze.

Gdyby przyznano nam organizacje igrzysk to może ograniczyliby marnotrawienie kasy i chociaż dla celów propagandowych władza ta czy inna zorganizowałaby igrzyska i zainwestowałaby w infrastrukturę z której wszyscy moglibyśmy potem korzystać.


@Kielek96: Założenie, że skoro zostaną zorganizowane igrzyska, to zmniejszy się marnotrawienie środków w innych obszarach jest moim zdaniem mocno naciągane. Skąd pomysł, że na takie igrzyska pójdzie kasa dotychczas wydawana na głupoty, a nie, że odbije się to na poważnych wydatkach, bądź będzie skutkowało zwiększeniem podatków?

To raz, a dwa - "infrastrukturę z której wszyscy moglibyśmy potem korzystać" - nawet na Euro 2012 średnio to wyszło z drogami, A4 skończono budować chyba po kolejnych Mistrzostwach Europy. Zakopianka i tak jest modernizowana, a przy ZIO organizowanych na małym obszarze mniej byłoby inwestycji w transport. Za to sporo w obiekty sportowe, wykorzystywane przy niszowych sportach, mam wątpliwości, czy faktycznie byłoby to coś, z czego korzystałoby później
  • Odpowiedz
@Kielek96 a weź pan. Wybudowali stadion, a potem samorząd staje na uszach żeby to jakoś utrzymywać przez lata. Do dziś płacimy za euro 2012.
A że drogi wybudowali? Warmińsko-mazurskie wielkich zawodów sportowych nie widziało, a ostatnio też jest coraz więcej szerokich ładnych dróg.
  • Odpowiedz
Wydaje Ci się, że politycy, i tak, i tak zawsze jakąś ilość pieniędzy przepierdzielą. Z tym, że Twoim zdaniem, gdybyśmy zorganizowali u nas igrzyska, to pieniądze byłyby też przepierdzielone, ale w tym przypadku my jako społeczeństwo coś byśmy z tego przepierdzielenia jednak mieli.


@kuziu13: O to to,dokładnie o to mi chodzi,ale wygląda na to że ty jak i kolega @Jan_K macie racje.

Pomysł się wziął stąd że i tak nasze państwo bardzo szybko się zadłuża,wiec jak już mają zadłużać nasze państwo(co oczywiście jest naganne ale niestety tak jest i nic z tym nie zrobimy) to może niech wreszcie zrobią coś co spowoduje promocje naszego kraju,inwestycje prywatne oraz rozwój transportu i
  • Odpowiedz
@Zawsze_Jest_Pora: Ale igrzysk nie ogląda jeden wykopek z piwnicy tylko kilkaset milionów ludzi,samą ceremonie otwarcia w Soczi 2014 oglądało 3 miliardy ludzi(mówię o Soczi bo póki co nie mam danych o Pjongczangu)
  • Odpowiedz
@drakkar:

a weź pan. Wybudowali stadion, a potem samorząd staje na uszach żeby to jakoś utrzymywać przez lata. Do dziś płacimy za euro 2012.


No właśnie dlatego powinno się to sprywatyzować to prywatny inwestor mógłby zrobić jakiś biznesplan który miałby ręce i nogi,dzięki czemu stadion mógłby zacząć zarabiać na
  • Odpowiedz
@Kielek96 Owszem, zróbmy.
Ale niech to będą letnie igrzyska olimpijskie.
I niech będzie to zwieńczeniem drogi Polski do grona najbogatszych państw na świecie. I niech to będzie jak najszybciej (choćby za 30 lat), tego sobie wszyscy życzmy;)
  • Odpowiedz