Wpis z mikrobloga

@BoaKusiciel: Też tak bardziej mi ten pierwszy leży, tylko co do niego mam jakąś głupią rozkmine. Jak myślisz, wtyczka która jest pokazana to jej wewnętrzna strona do której się lutuje czy zewnetrzna strona?
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: @Robert_K: a ja bym proponował sprawdzić w necie najpierw, jaki złącze footswitcha marshalla ma pinout, bo oba schematy różnią sie nie tylko tym, że pierwszy jest rysowany przez kogoś z elementarną wiedzą n.t schematów elektrycznych, a drugi wręcz przeciwnie, różnią się też kompletnie wykorzystaniem pinów wtyczki. I tu własnie tak w ciemno, bardziej wiarygodnie wygląda mi schemat drugi, z uwagi na położenie przewodu wspólnego switchy dokładnie na tym pinie,
  • Odpowiedz
@Robert_K: to schemat twojego wzmacniacza? To tu jest jeszcze inaczej. Nie znam kompletnie tematu takich urządzeń, może być tak, że każdy model ma swój osobny układ pinów i taki footswitch musi być dopasowany do konkretnego modelu?
Tak czy tak dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli źle coś podłączysz, nic nie zepsujesz, więc można próbować w ciemno. Wg schematu przewód wspólny switchy powinien trafić na pin 2, piny 1, 4 oraz
  • Odpowiedz
@Robert_K: w tej wtyczce co teraz wysłałeś schemat z wzmacniacza połączone są ze sobą piny 3 i 5 opisane jako chorusfs, a na schematach które wysłałeś w 1 i 2 poście są ze sobą połączone piny 5 i 4
  • Odpowiedz
@Robert_K: w pytaniach i odpowiedziach tam jest kilka pytań o dopasowanie do różnych modeli, odpowiedź jest zawsze na temat przelutowania wtyczki. Więc pewnie tak samo będzie i tutaj. Dziwne to trochę, bo wg opisu to powinno pasować wprost do twego wzmacniacza, a ze schematu to nie wynika. Jak pisałem, pomyłka tu niczym nie grozi, nie zrobisz żadnego zwarcia ani nic w tym stylu, więc spróbuj zrobić tak, jak na schemacie, a
  • Odpowiedz
@Robert_K: z tego u góry, ale jeśli schemat wzmacniacza, który wysłałeś jest prawidłowy, to pinologia wtyczki będzie taka jak podał Tobie @ Jarek_P :

(przewód wspólny switchy powinien trafić na pin 2, piny 1, 4 oraz razem połączone 3+5 są zaś odpowiedzialne za efekty).


i wszystko powinno działać. :)
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: Tak mnie to męczy ciągle, skoro ktoś sprzedaje taki switch który niby jest kompatybilny z tym wzmacniaczem i udostępnia do niego schemat to dlaczego ten schemat jest nieprawidłowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz