Wpis z mikrobloga

To całe #programowanie to niezła ściema. Szukam pierwszej pracy, czegoś, żeby się zaczepić. Prywatnie poświęciłem trochę czasu, poznałem PHP, jQuery, MySQL. Byłem już chyba na dwunastu rozmowach i za każdym razem ta sama gadka, że może by i zatrudnili, ale za połowę oczekiwanej kwoty. Wiem, że nie od razu zarabia się jak #programista15k, ale proponowanie osobie znającej kilka języków i technologii czterech tysięcy za etat uważam, za nieporozumienie i brak szacunku. Ojciec na durnej budowie zarabia wiecej. A niby taka piękna branża. #zalesie #oszukujo
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adammik: Przecież z tego wykresu jasno wynika, że im bardziej ktoś jest doświadczony tym bardziej leniwy i gorzej sobie radzi, zobacz na środku - experienced ma dużo gorszą wydajność niż ktoś kto poznał świeżo technologie. Tylko potiwerdzasz, że mam rację - doświadczenie to mit
  • Odpowiedz
  • 0
@RBNG lepiej na dobrą ofertę poczekać, niż rzucać się na byle gównostanowisko. Dziwi mnie tylko, że tak dużo firm na które się natknąłem nie ogarnia rynku
  • Odpowiedz
@teddybear69: Dokładnie tak widzę przeciętnego studenta IT. Myśli sobie że jeśli skończył kierunek informatyczny i ogarnia trochę języki, to zaraz zacznie pracować za gruby hajs. Nie.
Nikt na start nie da Ci takiej kasy. Myśle że 2k to rozsądna stawka na początek, po roku możesz ubiegać się o 3,5k na miesiąc. Ja sam jak zaczynałem to właśnie od 1900zł. Teraz jest to 5x więcej.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Jakiś link do repozytoriów z przykładowym kodem?
PHP to tylko język. To że poznałeś składnię i wiesz jak "wydawać w nim komendy" nie oznacza że faktycznie umiesz to robić.

Jeśli faktycznie masz zamiar się tym zajmować to radzę jak najszybciej zrozumieć że umiejętność programowania to nie jest znajomość języka programowania, tylko umiejętność przekładania wymagań biznesowych na kod.

Kod można napisać na X różnych sposobów, to że coś działa nie oznacza, że
  • Odpowiedz
@teddybear69 A PHP to napisałeś w ogóle jaka wersja? Bez 7 i OOP, PSR'ow i pewnie zalążków jednego z wiodących framework'ow to na dzisiejszym rynku jesteś poniżej juniora. Takie czasy...
  • Odpowiedz
PHP, jQuery, MySQL.


@teddybear69: xDDD

to może najpierw naucz się programowania jednak najpierw. Tak minimum python, java, jakiś funkcyjny np. Lisp oraz te szczególnie poszukiwane jak np. ruby a także te które się szybko rozwijają np. Go albo Rust.
  • Odpowiedz
  • 0
@teddybear69 junior od seniora różni się cyferka i tysiącem rozwiązanych problemów podczas kilku lat pracy. Rozwiąż tysiąc problemów na produkcji, to zostaniesz seniorem.
  • Odpowiedz
@sztilq: Czym różni się hydraulik który przepchnął 10 kibli od tego który przepchnął ich tysiąc oprócz tego, że poświęcił na to więcej czasu? Tak samo odetka, bo ma te same narzędzia
  • Odpowiedz