Wpis z mikrobloga

To całe #programowanie to niezła ściema. Szukam pierwszej pracy, czegoś, żeby się zaczepić. Prywatnie poświęciłem trochę czasu, poznałem PHP, jQuery, MySQL. Byłem już chyba na dwunastu rozmowach i za każdym razem ta sama gadka, że może by i zatrudnili, ale za połowę oczekiwanej kwoty. Wiem, że nie od razu zarabia się jak #programista15k, ale proponowanie osobie znającej kilka języków i technologii czterech tysięcy za etat uważam, za nieporozumienie i brak szacunku. Ojciec na durnej budowie zarabia wiecej. A niby taka piękna branża. #zalesie #oszukujo
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teddybear69: Ok, w tym momencie jeśli spłycasz "odtykanie kibla" do programowania jako całości to już widzę, że to troll i w sumie szkoda, że poświęciłem tu czas żeby odpisywać.
  • Odpowiedz
@teddybear69: da się, jak chcesz klepać szablony do wordpressa za najniższą krajową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chodzi o to by mieć swój warsztat i umiejętności rozwiązywania problemów. I najlepiej do tego się nauczyć kilku języków o zupełnie różnych paradygmatach. Czyli np. java, go oraz lisp. Albo ocaml, haskell, erlang, scala, C#, ruby, .. :)
  • Odpowiedz
Na swoim przykladzie powiem, że jestem na juniorzei dostaje 4k. Moje doświadczenie zostało oszacowane na podstawie zadanka rekrutacyjnego. Uważam że taka stawka to bardzo dobry start jak na juniora.
  • Odpowiedz
Nie. Nie jestem człowiekiem, który ma starcie chce 15k. Odnośnie mnie to codziennie zdobywam nowe doswiadczenie co przekłada się na szybkość wykonywania zadań a więc i na większy hajs dla firmy, co za tym idzie normalne jest że z czasem pensja wzrośnie.
  • Odpowiedz
@Franczeskooo: To właśnie robię, ale na razie jest lipa... musi być jakiś kryzys na rynku, albo to po prostu kwestia tego, że taki ciemnogród jak niektórzy tu komentujący siedzi w hr-ach firm i nie potrafi zrozumieć, że ktoś bez doświadczenia może zarabiać tyle co oni lub więcej
  • Odpowiedz
Najprościej w firmie pokazać swój kod. Jeśli rekruter-programista zobaczy, ze np. oparles projekt na symfony 4, dobrze rozumiesz zasadę mvc, do cachowania używasz redisa, znasz narzędzia typu phploc a kod piszesz zgodnie z PSR to zdecydowanie inaczej na ciebie będzie patrzył niż na kogoś kto pisze strukturalnie i używa mysql_* w swoich projektach.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Aha, czyli nic nie umiesz. Szkoda, bo akurat prowadzę rekrutację na stanowisko developera PHP, ale szukam jednak kogoś co potrafi coś więcej niż wklejenie linku do dokumentacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  • Odpowiedz
@avltree: Ja myślę, że to ty nie wiesz o czym mówisz. Jeżeli faktycznie gdzieś rekrutujesz, to jest mi przykro, że tak to wygląda.. wracając do tezy z wpisu tylko potwierdzasz, że całe to programowanie to bańka
  • Odpowiedz
@teddybear69: Chcesz konkrety - proszę bardzo:

Z jaką wersją PHP miałeś do czynienia? Jeśli z wieloma, to czym się różnią?
Jakie frameworki znasz, z jakich korzystasz i dlaczego (lub nie - i też dlaczego)?
Czym jest ORM, jakie wady i zalety posiada? Czy korzystałeś z ORMa w PHP?
Czy znasz technologię REST i jak napisałbyś RESTowe API
  • Odpowiedz