Wpis z mikrobloga

To całe #programowanie to niezła ściema. Szukam pierwszej pracy, czegoś, żeby się zaczepić. Prywatnie poświęciłem trochę czasu, poznałem PHP, jQuery, MySQL. Byłem już chyba na dwunastu rozmowach i za każdym razem ta sama gadka, że może by i zatrudnili, ale za połowę oczekiwanej kwoty. Wiem, że nie od razu zarabia się jak #programista15k, ale proponowanie osobie znającej kilka języków i technologii czterech tysięcy za etat uważam, za nieporozumienie i brak szacunku. Ojciec na durnej budowie zarabia wiecej. A niby taka piękna branża. #zalesie #oszukujo
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cadcadcad: jak poszedłem na pierwszy etat miałem już duże portfolio, doświadczenie komercyjne i chyba z 10 technologii z różnych stackow w których czułem się w miarę swobodnie

To jest standard branży, chyba że chcesz być małpką od klepania
  • Odpowiedz
@cadcadcad: no bo jako jezyk to gówno, to co daje mu powera to frameworki/biblioteki. OP o tym nie wspomnial, wiec widac jak na dłoni ze gówno umie. Tak samo od jQUery odchodzi sie od 5 lat już - to nie atut a fakt ze OP uczyl sie przestarzalego gówna. SQL to tez nie zaleta bo w normalnej firmie jest bazodanowiec, a ty dzialasz na ORM.
  • Odpowiedz
@cadcadcad: nie miałem żadnej pracy do tej pierwszej, przeciez pisze ze freelancerka

Robiłem embedded dla biznesu, zarabiam na licencjach, wtedy to było kilkanaście k rocznie, teraz kilkadziesiąt z tendencją wzrostową w stronę set

Ale pierwsze pieniądze na programowaniu traciłem, pierwsze dwa lata kiedy postanowiłem uczynić z tego źródło dochodu jechałem na stracie, przychod może z 30k rocznie. No ale człowiek młody, głupi i o przerośniętym ego. Miałem 18, 19
  • Odpowiedz
jakie podstawy podstaw, kilka aplikacji napisałem w trakcie nauki, nie wydaje mi się, żebym czegoś nie umiał zrobic. Widzę, że też wierzysz w mit wieloletniego doświadczenia.


@teddybear69: oj się zdziwisz :)
coś mi mówi, że jesteś przed tym pierwszym szczytem - czyli jesteś pewien, że wszystko wiesz i ze wszystkim sobie poradzisz od ręki, ale to tylko twoje przekonanie.
Adammik - > jakie podstawy podstaw, kilka aplikacji napisałem w trakcie nauki, nie wy...

źródło: comment_fEMKtLTaagbI9uPasYbxVpZBvet6OQL2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@teddybear69: czekaj czekaj, dają ci 4k brutto za samą umiejętność programowania bez znajomości jakiejś informatyki, telekomunikacji czy innej specjalizacji?
  • Odpowiedz