Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy byłbyś za tym gdybyś musiał zapierdzielać po 5 sklepach aby kupić to co akurat potrzebujesz bo sprzedawcy nie mieliby ochoty sprzedać Ci swoich towarów bo np. nie podoba im się Twój wyraz twarzy.


@ImYourPastClaire: No tak, bo dzisiaj firmy płaszczą się przed klientem tylko ze względu na ustawę o obowiązkowym płaszczeniu się przed klientem. Normalnie to tylko 20% najładniejszych ludzi nie byłaby wyrzucana ze sklepu już na wejściu,
  • Odpowiedz
@bh933901: Nie chodzi o to że sprzedawca nie chce zarobić bo oczywiście że chce, to po prostu otwiera drzwi do nierównego traktowania i bycia na łasce czyjegoś widzimisie. Znasz pojęcie ostracyzmu społecznego? Może nie jest tak dotkliwy w dużych miastach, ale w małych wystarczy że pójdzie jakaś plotka np. kobieta oskarży faceta o gwałt i ten chłop nie dość że będzie wytykany palcami to jeszcze w sytuacji gdzie sprzedawca ma
  • Odpowiedz
@dqdq1: Tak cię to nie interesuje, że parę razy odpisałeś i jeszcze zadałeś mi pytanie. W kraju w którym w prawie byłby zapis o tym, że lekarz może komuś odmówić leczenia nie byłoby to nienormalne. Założyłem, że się powołujesz na moralność i współczucie, bo jakie inne powody są do utrzymywania kogoś chorego przy życiu(oprócz zysku jaki możemy mieć z leczenia, ale zakładamy, że lekarz ma jakiś problem z pacjentem).
  • Odpowiedz
@Kempes: Mi kiedyś w Wielki Piątek kobieta w Aviteksie odmówiła sprzedaży bułki z kabanosem mówiąc „mnie nie obchodzi czy Pan wierzy czy nie ale ja panu tego nie sprzedam” więc wszystko jest możliwe xD
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: Z drugiej zaś strony - ktoś cię zgwałci, a potem może przyjść do ciebie do sklepu i masz go obsłużyć, bo inaczej dokonasz ostracyzmu, przez żadnego urzędnika nie kontrolowanego i odpowiednio nie zatwierdzonego urzędowym pismem.

Ostracyzm społeczny i prawo do nierównego traktowania to podstawowe prawo człowieka. Nie mam obowiązku wszystkich lubić, nie muszę nikomu podawać ręki ani wpuszczać do domu. Dlaczego mam mieć więc obowiązek prowadzenia z kimś stosunków
  • Odpowiedz
  • 0
@Kempes czy cukierni może odmówić sprzedaży paczka grubasowi powołując się na Ochronę Zdrowia i oszczędzanie pieniędzy NFZ gdy takowy grubas zachoruje???
  • Odpowiedz