Wpis z mikrobloga

Chcę otworzyć rachunek (oczywiście póki co demo), u jakiegoś brokera Forex. Mam już 2-3 swoje typy, bo przejrzałem różne rankingi brokerów i sporo poczytałem w tym temacie. Ale chciałem jeszcze Was podpytać, bo może też inwestujecie i możecie mi coś podpowiedzieć w temacie, np. na co zwracać szczególną uwagę.

#forex
  • 4
@bartassw: a kogo wybrałeś? jeśli jesteś początkujący to przede wszystkim zaczynaj zabawę na gwarantowanym stałym spreadzie ... jeśli broker oferuje tylko zmienny spread, to jesteś wtedy narażony na znaczne wahania cen podczas ważniejszych wydarzeń lub danych makroekonomicznych. poza tym stały spread jest dobry na początek, bo nie musisz się nim martwić i sprawdzać. a i tak na początku jest co robić, bo trzeba się w to wszystko wgryźć.
@Jan_Ko_Muzykant: póki co moim faworytem jest easyMarkets. O tym stałym spreadzie już właśnie czytałem i jako takie pojęcie mam. Oni ogólnie działają w modelu Market Maker, gdzie stosują szereg funkcjonalności zabezpieczających i dzięki temu zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Dla mnie to ważne jak jestem początkujący. Ale zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę. Oczywiście zacznę od demo.
@bartassw: akurat w przypadku easymarkets to co ich najbardziej wyróżnia, moim zdaniem, to funkcja dealCancellation.

Jest to opcja która pozwala na wycofanie niekorzystnego zlecenia w ciągu 60 minut od jego otwarcia.
Poczytaj więcej o tej opcji u nich.