Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki. Nie rozumiem pewnego popularnego problemu w związkowych finansach.

Gdy para chce zamieszkać razem to oczywiste jest, że kosztami mieszkania dzielą się 50/50 jeśli ich zarobki są podobne. Jednak jeśli jedna osoba w związku ma mieszkanie na kredyt to sprawa się niesamowicie komplikuje i przy podziale 50/50 często pojawia się zarzut, że druga osoba spłaca pierwszej mieszkanie i to jest nieetyczne. Dlaczego to jest nieetyczne? Gdyby te mieszkanie wynająć i zysk z czynszu przeznaczyć na spłatę raty a para wynajęłaby inne mieszkanie w podobnej cenie i podzieliła się kosztami również 50/50 to choć finansowo wychodzi na dokładnie to samo to już nikt nie ma z tym problemu. Sam mam znajomego który specjalnie wynajmuje od kogoś mieszkanie pół kilometra od swojego własnego które z kolei on wynajmuje komuś tylko po to, aby rodzina jego dziewczyny nie gadała, że ją wykorzystuje.

Nie rozumiem tego. Przecież zawsze uczciwym podziałem powinno być 50/50 i bez znaczenia jest, czy jest to moje mieszkanie na kredyt czy wynajmowane ()

Ja wiem, że jeśli decydujemy się z kimś związać to finanse nie powinny mieć znaczenia i na pewno nie wymagałbym od swojej żony czy narzeczonej płacenia za mieszkanie ale jeśli związek jest jeszcze w miarę świeży (1 czy 2 lata) to układ 50/50 wydaje mi się oczywisty i sprawiedliwy.

#pytaniedoeskperta #zwiazki #finanse #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 23
  • Odpowiedz
@pysznie: czekaj, czyli preferujesz sytuację w której ty i chłopak płacicie po 1k zł januszowi, zamiast po 1k bankowi? Wytłumacz mi swoje rozumowanie, bo wydaje mi się, #!$%@?, debilne. Jak już mieszkacie razem, to chyba chcecie dla siebie jak najlepiej?

A może wynająć mieszkanie pod kredytem komuś za 2k, wtedy 1k pójdzie na czynsz chłopaka, a drugie 1k na ciebie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
OP: @caos

ale wy macie problemy xd? (...) A jeśli by się okazało, że ja/ona ma(m) kredyt to chyba najprościej rozwiązać rozmowa z 2 połówka, a nie pisać na Mirko xD

Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem i te 5 osób które dało Tobie plusa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Specjalnie jeszcze dopisałem ostatni akapit aby pozbyć się takich pseudo-mądrych wpisów jak Twój ale nie pomogło. No i
  • Odpowiedz