Wpis z mikrobloga

@lavinka: No ale z kim ja pisze XD
Kobieta która stawa zabicie dzieciaka z zimną krwią ze zwykłym zabiegiem gdzie wyskrobuje się pozbawiony świadomości zlepek ludzkich komórek XD

Idąc twoją logiką dokonuję właśnie ludobójstwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MrocznaKapibara: W wielu krajach legalna skrobanka jest do 7 miesiąca, wiec nie mędrkuj. U nas jest legalna do 24 tygodnia jeśli chodzi o dzieci z upośledzeniem, a przecież w inkubatorach przeżywają już z 21 tygodnia. Co nie znaczy, że nie próbuje ratować się młodszych, bo próbuje. Tylko jeszcze się nie udało, ale medycyna idzie do przodu.
@lavinka: No i co z tego?
W wielu krajach jest teraz wojna
W wielu krajach jest teraz głód
W wielu krajach dzieje się masa potwornego "zła"

Fajnie że idzie ale to nadal nie oznacza że baba będzie chciała urodzić dziecko którego nie chce... bo go nie chce
I powinna mieć prawo sobie je wyskrobać
@MrocznaKapibara:

Najlepsze jest jak taki różowy sie tłumaczy, że usunęła bo chciała coś jeszcze w życiu osiągnąć, pozwiedzać, popchnąć kariere do przodu itp. Jak sie spytasz co w tym kierunku zrobiła to okazuje sie że nic xD tylko candy crush saga, netflix i pudelek xD

Ja tam aborcji jako formy antykoncepcji nie popieram ale nie zakazuje. Beke mam tylko z tych idiotek z mózgiem wypranym tmblerem i instagramem.
@szczym_do_ludzi: Prawda jest taka, że aborcję na życzenie najczęściej w tej formie popierają osoby nieodpowiedzialne i mające małą wiedzę o tym, jak wpływa ona na organizm kobiety, pomijając nawet kwestie moralną odnośnie rozwoju zarodka i płodu.
@lavinka: a niech bedzie na życzenie. Tylko działalność koncesjonowana i wysoko opodatkowana z ceną ustawową 10k albo więcej. A podatek powinien byc celowy na utrzymanie domow dziecka i hospicjow. Jak faktycznie komuś aż tak przeszkadza dziecko a nie potrafił sie zabezpieczyć to niech płaci. I niech lekarz z kliniki aborcyjnej ma zakaz prowadzenia ciąży i innych kontaktów z ginekologią i położnictwem.
@szczym_do_ludzi: Rozdzielenie tych dwóch rzeczy by się przydało. Bo dziś w jednym pokoju ratuje się 21 tygodniowego wcześniaka, a w drugim umiera na parapecie inny, 23 tygodniowy. A to tylko Polska, bo przecież w wielu krajach można zabijać o wiele starsze. Myślę, że przede wszystkim trzeba ludzi edukować. I o rozwoju płodowym (może mniej mate będzie chlać i palić w ciąży) i o konsekwencjach aborcji i o antykoncepcji. W praktyce często