Wpis z mikrobloga

#xiaomi
2 lata temu upiłem Redmi Note 3pro i nie śledzę rynku chińczyków. Czy kupię teraz coś z Xiaomi za około 1000 zł lepszego od mojego RN3P? Co prawda mój jeszcze całkiem nieźle śmiga, jestem bardzo zadowolony z baterii a najbardziej mi przeszkadza bardzo kiepski aparat. Dlatego szukam czegoś podobnej wielkości z podobnie dobrą baterią ale z lepszym aparatem.
  • 11
@potatowitheyes: w następcach rn3p procesory są słabsze, także jeśli bierzesz pod uwagę czystą wydajność to nic lepszego nie ma w tej cenie, aczkolwiek bardziej energooszczędne są

żona ma 4x i zdjęcia wydają się być gorsze
myślę, że spadek wydajności będzie mało zauważalny a zawsze masz więcej aktualizacji, poza tym 4x albo taki mi a1 są ładniejszeniż mydelniczka rn3p


@maniel: Czekaj, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój wcześniejszy wpis, że 4x robi gorsze zdjęcia. I jak jest jeszcze mniej wydajny od RN3P to jaki sens jest w zamianie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@potatowitheyes: gorsze zdjęcia to może subiektywna opinia (bo to żona narzeka), a odrobinę niższa wydajność moim zdaniem cena którą warto zapłacić za dłużej trzymającą baterie, lepszy wygląd i aktualizacje, jako właściciela rn3p wkurza mnie brak nougata
oczywiście mowa o note 4x, sory za niedopowiedzenia:)
@maniel: Na wyglądzie telefonu aż tak mi nie zależy, bardziej chodziło mi o aparat. Z baterii w RN3P jestem bardzo zadowolony, więc chyba jeszcze poczekam z rok na jakąś dobrą ofertę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za pomoc!
@potatowitheyes: pamiętaj, że xiaomi stosuje różne oemy i mają kiepsą kontrole jakości co skutuje dużymi róznicami w tych samych podzespołach.

Miałem w życiu kilka RN3 - mediatek, kenzo 2/16 3/32, kate i każdy robił inaczej zdjęcia. Osteczenie wyciągnąłem aparat z kenzo 3/32 ( produkcji OMNI ) i przełożyłem do Kate - obecnie to mój zapasowy telefon. Na jakość nie narzekam, szczególnie po wgraniu custom softu od google

@maniel: brak nougata