Wpis z mikrobloga

Oficjalnie się poddaję... Jest jakiś serwis #xiaomi w #katowice , który zrobi mi reinstalację systemu na Xiaomi 3S? Mam problem z boot loop'em - strach resetować komórkę, bo nie wiem po ilu rebootach w końcu zaskoczy. Nie da się zrobić update, bo po atualizacji restartuje się kilkukrotnie niszcząc ją...
Odblokować systemu się nie da, nie mam opcji połączenia z kontem po włączeniu "OEM unlocking", więc dostaję błąd o złym koncie w apce na kompie przy próbie odblokowania go.
#telefony
  • 11
@cukru: miflash mi nie działa - błąd wskazuje na brak odblokowania telefonu :/ widzę, że post jest dość obszerny więc sprawdzę, ale wątpię, że znajdę tam coś odkrywczego, bo dłubię nad tym od rana posiłkując się różnymi forami
@cukru: Reboot.bat nie działa - restartuje mi do "zepsutego boota" (tylko logo MI, bez "android") i wpada w boot loop. Jeśli klikając enter na kompie również wcisnę vol- na komórce to jest szybki reboot do Fastboot, ale nic się nie zmienia :/
@Ranger: spróbuj vol+ i power albo wszystkie 3 przyciski. Jak pojawi się menu z kilkoma opcjami (download, recovery, fastboot) - wybierasz download i potwierdzasz. Tel będzie w EDL i wykryje go komp. Potem instalujesz. Ewentualnie próbuj tego XiaoMiTool, tylko koniecznie musisz mieć włączony tel...
@Ranger: dla potomności - w końcu się udało...

1. Ściągnąłem wersję Developer Romu (na stable miałem error o brakującym pliku), wrzuciłem na C:\ROM\...
2. Zainstalowałem MiPCSuite, żeby mieć dobre sterowniki na Windowsie
3. Podpięcie telefonu po USB i restart: Power i Vol+, gdzie zabuczy to puszczam power i trzymam Vol+ aż nie pojawi się Menu.
4. Wybieram "Download"
5. Włączam MiFlash, wybieram folder Romu, klikam refresh, żeby pokazać połączenie z telefonem.