Wpis z mikrobloga

"Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej, która od wczoraj zdążyła już wywołać niemałe oburzenie w internetach.

Mnie osobiście takie sytuacje zawsze bawią, bo ukazują poziom oderwania od rzeczywistości środowisk, którym chyba się wydaje, że "niosą kaganek oświaty ciemnym Polaczkom". Nie drogie panie, ogromna większość ludzi, nawet tych, którzy chcą legalizacji aborcji wcale nie twierdzi, że jest ona "OK". Nikt by się nie ucieszył na wieść, że jego siostra będzie miała aborcję. Za to niektórzy twierdzą, że czasem jest to najmniej złe wyjście z trudnej sytuacji. Żyjecie w ideologicznej fantazji 14-latki, która zna świat tylko z seriali i próbujecie wcisnąć tą wizję ludziom jako norma.
#polska #kultura #wojnaidei
wojna_idei - "Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej,...

źródło: comment_2yNdSBGQrCQZ7phFhK5fimi7iJoJqdiW.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agaja Nie kazdy s--s jest planowany. Sytuacja popilas/es na imprezie ladujeciw w lozku nie macie gumki/tabletek ochota jest. Mile wspomnienie zostaje ale jednocześnie ciaza też powinna byc opcja wzięcia tabletek i po problemie ;) Twoje cialo Twoj kaprys. Moim zdaniem wszystko powinno byc dozwolone co nie dotyka drugiego człowieka. Chce cpac w domu powinienem mieć prawo. Chce usunac mój płód to usuwam.
  • Odpowiedz
@4kroki: zwykły społeczny rozsądek i etyczna postawa. Jak napiszę, że większość ludzi nie pochwala bicia dzieci kablem z żelazka, to też będzie potrzebne źródło ?
Tu nie chodzi o dyskusję, czy aborcja ma być legalna, czy nie, to inny temat, ale czy kur.. jego mać, jest OK. Lody z McD są Ok, 15 letnie Subaru jest OK, wyskrobywanie płodu, nie jest OK.
  • Odpowiedz
@wojna_idei: j--------e. Dla mnie aborcja nie jest ok, mimo, że również protestowalam przy czarnym dniu. Każdy ma prawo o sobie decydować, ale aborcja ma konsekwencje, to nie jest takie o, wyskrobię i już. Przerwanie ciąży może rezregulować hormony bardziej, niż ona sama, przekłada to się na rozwój chorób o podłożu hormonalnym, nie mówiąc o psychice, która również cierpi. Jak bardzo lewacka bym nie była, tak to hasełko powinno iść do
  • Odpowiedz
@wojna_idei: denne robienie z aborcji jakiegoś narzędzia "wyzwolenia"; to tylko pokazuje że jest to adresowane do kobiet raczej zakompleksionych i mało ambitnych. Dla normalnej kobiety aborcja to po prostu przykra ostateczność, dla brzydkich frustratek konstrukt wyzwoleńczy z chochołskiego patriarchatu xD
  • Odpowiedz
@ediz4: bo to kobieta musi nosić płód przez 9 miesięcy z narażeniem zdrowia i życia, a później rodzić w bólach. No chyba, że jesteś jednym z tych, którzy uważają, że płcie się niczym nie różnią, to nie ma o czym rozmawiać :)
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: no to to o czym piszesz, to opcja "brak myślenia" i nieodpowuedzialnosc.
jak jest ochota i ryzyko to trza sie powstrzymać. Tyle.
A jak to nie takie proste,to trzeba myśleć wczesniej. Moze nudna jestem i za grzeczna, ale serio,nie przekonuje mnie argument "po pijaku i na imorezie".

Przy aborcji temat dotyczy ciala drugiej istoty - bo to jest tez człowiek, tyle ze na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zarodek, płód,
  • Odpowiedz