Wpis z mikrobloga

#podatki #emigracja #uk #finanse #urzadskarbowy #zalesie
tl;dr: Zastanawiam się jak mam się rozliczyć z podatku za dorywczą pracę w PL i UK. Proszę o wskazówki (,)

Mireczki, stoję przed problemem deklaracji podatkowej za miniony rok. Pracowałem wtedy dorywczo 2 miesiące w Anglii, a później 2 miesiące w Polsce. W obu wypadkach zarobki nie przekroczyły kwoty wolnej dla danego kraju - zawsze myślałem, że dostanę zwroty w dwóch państwach. Właśnie dostałem PIT-11 od polskiego pracodawcy. Dowiedziałem się, że jestem kategoryzowany jako 'rezydent podatkowy' i muszę się tutaj rozliczyć z całości dochodu z 2017.

O co w tym chodzi? Co się stanie z funtami, które mi przysługują? Mogę to olać i rozliczyć pita tylko za pracę w PL? Warto korzystać z usług firm specjalizujących się w tym?

Wszelkie porady/ciekawe strony/doświadczenia w temacie MILE WIDZIANE!
unicycle-qxy - #podatki #emigracja #uk #finanse #urzadskarbowy #zalesie 
tl;dr: Zast...

źródło: comment_Bkq92YkG0qY0Tmv7e2cooJumt8R6VpWx.jpg

Pobierz
  • 4
@unicycle-qxy: Podatku w Polsce za funty nie zapłacisz. Natomiast próg podatkowy (18 lub 32%) w Polsce od kwoty zarobionej w Polsce obliczasz od sumy dochodów w Polsce i w UK po przeliczeniu po średnim kursie NBP za dany miesiąc. Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do US i oni Ci powiedzą wszystko. Nawet mają specjalne ulotki z przykładami ( )
@unicycle-qxy: To tak - jeśli mieszkasz w Polsce, masz polską rezydencję podatkową.
To oznacza, że obowiązuje Cię polska kwota wolna - czyli z funtów które dostałeś w UK i które były pokryte ich kwotą wolną musisz odłożyć tyle, aby pokryć podatek, który powstał w Polsce w związku z tym, że w PL jest mniejsza kwota wolna.
Przykro mi mireczku ;)