Wpis z mikrobloga

Warto zapisać się na taki kurs #cnc dla osoby która jest zielona w tym temacie a chciałaby zmienić pracę?
http://www.rce.edu.pl/cnc-operator-obrabiarek#szczeg%C3%B3%C5%82owy-zakres-tematyczny

#kursy #praca
koszt 2,200zł

Kurs obejmuje 120 godzin dydaktycznych, w tym 90 godzin zajęć praktycznych na oprogramowaniu AutoCAD MECHANICAL oraz na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC (tokarki CNC ze sterowaniem Sinumerik 840D sl i frezarki CNC ze sterownikiem Sinumerik 828D).
  • 11
@MrsMsx: Nie warto. Poszukaj w szkołach zawodowych w swoim mieście czy organizują kurs M19 Użytkowanie obrabiarek skrawających. Jest darmowy i całkiem dobry na początek. Możesz też poszukać pracy przy CNC, na operatora zielonego przycisku. W pracy jednak najwięcej się nauczysz.
@MrsMsx: kurs to strata kasy. Poszukaj lepiej jakiegoś stażu, nawet bezpłatnego.

Niedawno widziałem ofertę pracy dla operatora do przyuczenia.

We własnym zakresie ogarnij rysunek techniczny, przejrzyj poradnik mechanika, ściągnij sobie jakis program do rysowania (ja polecam solidworks, bo jest masa tutoriali w necie, a do tego można ściągnąć wersje studencka za free)
@MrsMsx: jeśli myślisz o tym na poważnie, to kup książki i zobacz czy chcesz iść w tym kierunku:

https://www.wsip.pl/oferta/wydawnictwa-zawodowe/branza-mechaniczna-i-samochodowa/technik-mechanik/#oferta-rysunek-techniczny-zawodowy-w-branzy-mechanicznej-i-samochodowej-15

Stara literatura bywa nieaktualna, a tu masz wszystko aktualne i pisane pod egzaminy zawodowe. Teorię można ogarnąć samemu, a praktykę w pracy. Każdej maszyny trzeba się uczyć na miejscu. Na jednych trzeba pisać program z palca, na innych tylko definiujesz kontur i całość leci z cyklu.
@sylwester-stallone: beznadzieje zarobki, niewspółmierne do wiedzy i warunków pracy, praca z reguły zmianowa (często trzy zmiany, albo 4 brygadowka), niski prestiż pracy(każdy będzie miał Cię za robola), babranie się w oleju, chłodziwie i wąchanie ich smrodu, robota brudna, łatwo o urazy i skaleczenia, czesto użeranie się z brakiem narzędzi zarówno pomiarowych jak i do obróbki. Mało?
Nie wiem na co się można przebranżowić, ale wszystko będzie lepsze niż praca w takich