Wpis z mikrobloga

Dawno temu miałem zamiar napisać co nieco o przechodzeniu New Vegas po stronie Legionu. Nie porzucam tego planu, ale taki duży tekst poradnikowy oznaczałby wiele pracy, więc zamiast tego przedstawiam Wam po prostu polecane przeze mnie mody, które powinny sprawić, że chętniej pomożecie Cezarowi w podboju Mojave.

Mody wybrałem tak, żeby były sensowne, to znaczy maksymalnie zgodne ze światem gry. Najlepsze mody powinny być tak dobre, że nie powinny odstawać od zawartości stworzonej przez samych twórców.

Trzy słowa: Legion Quests Expanded. To-jest-wymagane! Zdecydowanie najważniejszy mod. Jego twórca, LegionaryH, dodał do gry 2 nowe zadania oraz rozszerzył wiele już istniejących. Nie chcieliście nigdy zaatakować bazy NCR w Forlorn Hope razem z legionistami? Albo likwidować placówki Rangersów? Może nie powinienem spojlerować... albo po prostu mieć więcej opcji dialogowych w rozmowie z członkami Legionu? Wszystkie nowe kwestie dialogowe zostały dodane tak, że brzmią jakby były w grze od początku.

Dzięki temu modowi można poczuć wsparcie ze strony frakcji, które zresztą będzie rosło stosowanie do reputacji gracza. Dwa mniejsze mody (nr 2 i 3 na liście poniżej) dodają możliwość zdobycia Primm i Novac dla Legionu.

Lista polecanych modów, w kolejności od najważniejszych do najmniej ważnych:

1. Legion Quests Expanded
2. Novac Legion Quest
3. My Kind Of Town Legion Option
4. Legion Brotherhood Alliance
5. Vulpes Inculta Companion
6. Keep Weapons At The Fort

Modów jest oczywiście więcej, ale większość po prostu mnie odrzuca ze względu na swoją niską jakość. Nie interesowały mnie też nigdy mody graficzne. Jeżeli nie chcecie przesadzać z ilością modów, to Legion Quests Expanded wystarczy w zupełności.

***
To jednak nie wszystko.

Najbardziej czekam na ten mod: (https://www.nexusmods.com/newvegas/mods/64337?tab=description)
Twórcy pracują nad dodaniem prawej strony rzeki Kolorado, czyli wielkiego terenu kontrolowanego przez Legion, do którego w przyszłości chcą dodać nowe lokacje, postaci oraz zadania. Co ciekawe, zamierzają tam również umieścić bazę kosmiczną Bloomfield, czyli lokację znaną z niedoszłego Fallout 3 - Van Burena.

O Legionie Cezara w Van Buren

Zachęcam tradycyjnie do śledzenia poniższych tagów... no i do zagrania w New Vegas po stronie Legionu.

#falloutmod #fallout
  • 1