Wpis z mikrobloga

Wpadła mi w ręce ulotka jednego z lokalnych deweloperów.
"Beli rumah, gratis umroh". Tłumacząc na Polski: kup dom, pielgrzymka do Mekki gratis. Ze wszystkich Islamskich krajów Indonezyjczycy są w czołówce pod względem ilości pielgrzymów, którzy co roku odwiedzają Arabię Saudyjską, rocznie jest to ok. 900 tysięcy osób, mimo, że ceny pielgrzymek z Indonezji zaczynają się od 4 tysięcy złotych od osoby.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Umrah

#azja #islam #indonezja #sennajawie <-- mój tag o życiu w Indonezji
w.....a - Wpadła mi w ręce ulotka jednego z lokalnych deweloperów. 
"Beli rumah, gra...

źródło: comment_TdBCw0LATBdDGthOJYBEJNdvPvRxkVZ2.jpg

Pobierz
  • 21
@vader05: Ten konkretny dom znajduje się w bardzo dobrej dzielnicy, która jest ogrodzona wysokim murem i posiada całodobową ochronę, w środku jest basen i kort tenisowy dla mieszkańców, dzielnica znajduje się 7 minut od autostrady, czyli można dojechać samochodem do centrum Dżakarty w mniej niż pół godziny. I dom w takim miejscu to wydatek minimum jednego miliarda rupi czy ok. 260 tysięcy złotych.
Identyczne domy ale w bieda dzielnicy, bez ochrony,
@PaddyS: Nie chodzi tylko o samą weryfikację bycia muzułmaninem.
Nie można tak po prostu kupić biletu i lecieć tam na własną rękę. Trzeba się zgłosić do specjalnego urzędu i zapisać w kolejkę po vize. Arabia Saudyjska przyjmuje rocznie tylko 200 tysięcy ludzi z Indonezji więc trzeba czekać kilka lat na swoją kolej. Inna opcja to iść do licencjonowanego przez Saudów biura podróży i #!$%@?ć kupę siana (tak przynajmniej z 10 tysięcy