Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, czy studia informatyczne są potrzebne czy to tylko dodatek ? I takie pytanie rodzi się w mej głowie, (ogólnie chce działać w branży IT (programista 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czy bez studiów mam jakieś szanse na dostanie pracy z przyzwoitym wynagrodzeniem ?
#studia #informatyka #pracait
  • 19
@Yui00: Zaczynając pracę w chwili gdy inni będą szli na studia będziesz o wiele dalej w rozwoju (i pensji) kiedy twoi koledzy odbiorą dyplomy i zaczną składać CV.
@Yui00: Studia nie są wymagane do pracy zarobkowej, studia nie są niezbędne aby zarabiać godne pieniądze (o 15k nawet ze studiami raczej zapomnij, do takich kwot trzeba naprawdę być koksem).
Różnie może być na różnych uczelniach, ale jak jest dobra kadra to studia mogą być bardzo wartościowe i wiele ułatwić, ale niczego nie gwarantują.
@Yui00: o jakim 15k mówisz? Do Web nie trzeba ci żadnych studiów. Chwyciwszy 3 tematy które trzeba znać czyli JS jakieś bazy i trochę algorytmiki i jakaś robotę znajdziesz choć nie 15k.

Do embedded to raczej studia nie nauczą cię pracy. Studia dają perspektywę tematyczną. I tak trzeba orać tematy samodzielnie jeśli myślisz o #programista15k Konieczna jest praktyka której na studiach nie zdobędziesz ale na studiach dowiedz się ogólnie jak wiele
@Pan_Qcek tak się zastanawiam jak to wygląda, czy to zacząć od praktyk żeby wdrąży się w ten temat programowania i chcąc rozwijać swoje umiejętności, czy to już na stanowisku junior developer mamy oferowana pomoc i mamy jakiegoś guru nad sobą który nas kontroluje i pomaga ? :D
@Yui00: jakiś poziom musisz juz ogarniać, nikt nie bedzie Cie uczyć programowania od podstaw, ale jakiś staż czy stanowisko juniorske nie jest trudno wyrwać gdzie bedzie taki "guru"
@Pan_Qcek nie mowie tu o programowaniu od podstaw, tylko ogólnie jak to wygląda, i w jakim kierunku isc i jakie umiejętności sa potrzebne na takie stanowisko juniora.
@defoxe: Jakby był w stanie zacząć w momencie kiedy inni idą na studia to nie zadawałby tego pytania. Jak się bierze pod uwagę niekoniecznie związaną pracę na etacie żeby się utrzymać to wcale nie założyłbym że nawet 1/4 ludzi jest w stanie się ogarnąć na tyle żeby pracować w branży.

@Yui00: Popatrz na ogłoszenia. Nie podałeś też lokalizacji która jest znacznym czynnikiem jeśli chodzi o dostępność takiej pracy. Generalnie w
@Andrew764 W sumie jestem studentka informatyki w Warszawie, pracuj na etacie wgl w innym kierunku, aby sie utrzymac i mysle nad zmiana pracy, aby juz dzialac w konkretnym kierunku i łapać praktykę.
Jakby był w stanie zacząć w momencie kiedy inni idą na studia to nie zadawałby tego pytania.


Dlaczego? Przecież pyta w kontekście, czy studia są potrzebne do znalezienia pracy. Przypuszczalnie więc nie szukała...
BTW: to #rozowypasek

Jak się bierze pod uwagę niekoniecznie związaną pracę na etacie żeby się utrzymać to wcale nie założyłbym że nawet 1/4 ludzi jest w stanie się ogarnąć na tyle żeby pracować w branży.


@Andrew7642: Kurde, ciężko
A tak z waszych obserwacji, trochę temat tabu ale, czy kobiecie trudniej dostać prace w IT, czy już minęły te czasy, że kobieta tylko to sprzątania i garów ? D;
nie są Ci w ogóle potrzebne studia, ja w IT pracuje odkad skonczylem liceum i jeszcze nikt mi nie wypomniał braku studiów


@Pan_Qcek: Panie, mnie 2 lata temu na rekrutacji zapytali o liceum, bo w CV napisałem tylko o studiach i ich to zastanawiało.